Bardufoss Otelleri

En uygun Bardufoss otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bardufoss otellerini listele.

Bardufoss Hakkında

Norveç’in en kuzeyindeki Malselv şehrinin kasabalarından olan Bardufoss, Andselv, Andslimoen ve Heggelia adında üç köyün birleşmesiyle oluşuyor. 2500 nüfuslu kasaba aynı zamanda Bardeluva ve Malselva nehirlerinin birleşme noktası ile Malselvdalen vadisinin batısında yer alıyor. Şehir özellikle askeri okul ve eğitim alanlarıyla dikkat çekiyor.

Savunma Koleji ve Savunma Stratejileri Merkezi’nin bulunduğu şehrin Heggelia ve Rusta bölgesinde ise iki askeri üs bulunuyor. Orduya ait bir kütüphane, sinema, ibadethane ve sosyal alanlar da kasabanın önemli binalarından. Kasaba halkı çoğunlukla ormancılıkla ilgileniyor. En önemli ürünler ise akağaç, ladin, kavak, huş ve sarıçam ağaçlarından üretiliyor. Şehrin ürünleri kasabadan geçen Eurpavei 6 otobanı ile havalimanı üzerinden şehir dışına çıkarılıyor.

Askeri ve ticari özelliği bulunan kasabanın tam merkezinde bir de havalimanı yer alıyor. Bardufoss Havalimanı şehre ulaşım için kullanıldığı gibi askeri ve ticari amaçlı da kullanılıyor. Havalimanının 2. Dünya Savaşı döneminde Alman Hava Kuvvetleri tarafından da kullanıldığı da biliniyor. Bardufoss Havalimanı, Oslo’dan gerçekleştirilen direkt uçuşlara hizmet veriyor.

x