Banjarmasin Otelleri Ara

En uygun Banjarmasin otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Banjarmasin otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Banjarmasin Hakkında

Nehir Kenti olarak da anılan Banjarmasin Endonezya’nın Güney Kalimantan Bölgesi’nin başkenti. Şehir Barito Nehri’nin deltasında kurulu ve şehrin içine yayılmış çok sayıda kanal ve dereler var. Kent ekonomisi madencilik ve ormancılığa dayanıyor. Halkın büyük çoğunluğu İslam dinine mensup.

Banjarmasin tropikal iklim kuşağında yer alıyor ve tropikal yağmur ormanlarına sahip. Sıcaklık yıl boyu 27 derece civarında ölçülüyor ve hemen her zaman yağış alıyor. Kasım ile mayıs ayları arası, yağışların en az görüldüğü dönem olduğundan şehri ziyaret için en çok uygun zaman dilimi olarak kabul ediliyor.

Şehri ziyaretiniz sırasında kentin simgesi hâline gelmiş olan Sabilal Muhtadin Camisi’ni ve üç yüzyıldan uzun bir tarihe sahip olan Sultan Suriansyah Camisi’ni görebilirsiniz. Geleneksel ürünleri de alabileceğiniz ‘yüzen çarşı’ alışveriş yapmak için oldukça ideal ve otantik bir ortam sunuyor. Yeterli bütçeye sahipseniz Endonezya’nın meşhur kaliteli pırlantalarından ve diğer değerli taşlarla süslenmiş mücevherlerinden alabilirsiniz. Şehri ve kültürünü yakından tanımak için kanal turlarına katılabilirsiniz.

Değişik tatlar denemeye hazırsanız lim ile yapılan  ‘soto banjar’ çorbası ve hindistan cevizi sütünden yapılan bir çorba ile servis edilen ‘ketupat kandangan’ ve ‘apam’ isimli tatlı tadabileceğiniz yerel lezzetlerden. Ayrıca çeşitli tropikal meyveleri mutlaka denemeniz tavsiye ediliyor. Şehirde büyük oteller dışında alkollü içki satan neredeyse hiçbir yer olmadığını unutmayın.

Syamsuddin Noor Havalimanı ile ziyaretçilerini karşılayan Banjarmasin’e girmek için sınır kapısında 25 dolar karşılığında 30 günlük vize alabilirsiniz.