Bangladeş Otelleri Ara

En uygun Bangladeş otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bangladeş otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Bangladeş Hakkında

Güney Asya ülkelerinden olan Bangladeş, Myanmar ile Hindistan’ın sınır komşusu. Dünyanın nüfus yoğunluğu en fazla olan ülkesi ve nüfusunun büyük çoğunluğunu Müslümanlar oluşturuyor. Bangladeş dünyada okuma yazma oranının en düşük olduğu ülkelerden ve halkın tamamına yakını köylerde ve kırsal alanda yaşıyor. Bangladeş’in en büyük ve gelişmiş şehri aynı zamanda başkenti olan Dakka.

Ilıman bir iklime sahip olmakla birlikte Bangladeş’te ortalama olarak yılın on ayı yoğun muson yağmurları görülüyor ve sık sık sel felaketleri yaşanıyor. Yaz ayları çok sıcak ve nemli geçtiğinden Bangladeş’i ziyaret etmek için en uygun dönem kasım, aralık, nisan ve mayıs ayları. Ülkede en çok hint keneviri, pirinç ve çay üretiliyor. Ayrıca Bangladeş büyük tekstil firmaları için önemli bir işgücü kaynağı konumunda. Bangladeş mutfağı bol baharatlı yemeklerden ve nehir balıklarından oluşuyor. Özellikle Hilsa isimli balığı deneyebilirsiniz. Yemeklerinizi seyyar satıcılardan almamaya, hijyenik ortamlarda yemeye özen göstermeniz tavsiye ediliyor.

Bangabandhu Anma Müzesi, Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan Lalbagh Kalesi, dilerseniz file binebileceğiniz Dakka Hayvanat Bahçesi, Ahsan Manzil, Khanjahan Ali’nin Tapınağı, Gül Bahçeleri ile Ulusal Parlamento Binası; Bangladeş seyahati sırasında görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Bangladeş’te her zaman yoğun bir trafik oluyor, belirli saatte bir yerde bulunmanız gerekiyorsa bu konuda dikkatli olmalısınız.

Alışveriş sırasında yabancılara yüksek fiyatlar sunulduğundan mutlaka pazarlık yapmalısınız. Seyahatiniz sırasında ormanların yok edilmesiyle oluşan bataklıklarda çoğalan sivrisineklere karşı önlem almalısınız. Uçuşunuzdan önce sıtmaya karşı aşı olmanız, sinek kovucu sprey kullanmanız ve uzun kollu giysiler giymeniz tavsiye ediliyor. Ülkede kaldığınız süre boyunca şebeke suyu içmemeye dikkat etmelisiniz. Hırsızlık ve kapkaç olaylarına karşı temkinli hareket etmenizde de yarar var.

Türk vatandaşlarından vize istemeyen Bangladeş’e direkt uçuşlar olduğu gibi farklı havayollarının aktarmalı uçuşlarını da tercih edebilirsiniz. Enuygun.com'da Bangladeş seyahatiniz için en uygun uçak bileti fırsatlarını bulabilir, karşılaştırabilir ve satın alabilirsiniz.

Bangladeş Semtleri