Bandung Otelleri Ara

En uygun Bandung otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bandung otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Bandung Hakkında

Bandung, 7.4 milyonluk nüfusuyla Endonozya’nın 3.büyük şehridir. Batı Cava bölgesinin de başkenti olan Bandung, turistik bir kenttir.

Endonezya’nın diğer şehirlerine göre daha yüksek bir yere konumlanmıştır, deniz seviyesinden 750 metre yüksekliktedir. Bu yüzden iklimi biraz da serindir nemi de daha azdır. Şehrin etrafında çay tarlaları vardır. Aynı zamanda Yanardağlar ile çevrilidir. Endonezya’nın bağımsızlığını kazanmasından sonra hızlı bir büyüme gösteren Bandung, otelleri, butikleri restoranlarıyla Avrupai bir şehir görünümüne kavuşturmuştur. Şehirde aynı zamanda Hollanda sömürgesine olduğuna dair bazı yapılar da mevcuttur. Şehrin en işlek caddesi Briga’dır.

Bandung’da ayrıca Salman Camisi, St. Peter’s Katedrali, Jeoloji Müzesi, Asya-Afrika Konferans Müzesi, Teknoloji Enstitüsü, Paris Van Java Caddesi gibi yerler gezilebilir. Şehirde yoğun bir trafik vardır. Zaman zaman sel sıkıntısı yaşar. Yine de özellikle hafta sonları Jakarta şehrinden tatil için gelen insanlarla şehrin trafiği daha çok artar.