Balıklıgöl Yakınındaki Oteller

En uygun Balıklıgöl yakınındaki otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Balıklıgöl yakınındaki otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Balıklıgöl Hakkında

Şanlıurfa’nın güneybatısında, Eyyübiye ilçesinde bulunan Balıklıgöl, şehrin önemli turizm noktalarından biri. Şanlıurfa’ya gelindiğinde mutlaka ziyaret edilmesi gereken tarihi mekanlar listesinde ilk sırada yer alan Balıklıgöl’ün çevresinde ise konaklayabileceğiniz birçok otel bulunuyor. İçinde kutsal sayılan sazan türü balıkların bulunduğu Balıklıgöl’e birkaç dakikalık uzaklıkta bulunan konaklama tesisleri, sunduğu hizmetleriyle misafirlerini en iyi şekilde ağırlıyor. Otellerdeki toplantı odaları, sauna, Türk hamamı, spor salonu, kapalı havuz gibi alternatifleriyle günün stresini ve yorgunluğunu üzerinden atabilirsiniz. Aynı zamanda otellerin açık büfe veya alakart restoranlarında hem bölgenin yöresel lezzetlerini hem de dünya mutfağından çeşitli lezzetleri tadabilirsiniz.

Bölgedeki oteller, şehir merkezinde konumlanması sebebiyle otelinizden birçok noktaya yürüyerek gidebilirsiniz. Aynı zamanda otellerin yakınından geçen otobüs, minibüs gibi toplu ulaşım araçlarının yanı sıra daha hızlı ve konforlu bir seyahat için taksi veya kiralık araçlarla da kenti keşfedebilirsiniz. Şehir merkezinde yer alan ve her zaman ziyaretçi akınına uğrayan Balıklıgöl ile çevresindeki Fırfırlı Cami, Urfa Kalesi, Gümrük Hanı, Şanlıurfa Müzesi, hayranlık uyandıran tarihi hanlar ve çarşılar bölgede ziyaret edebileceğiniz yerler arasında bulunuyor.

Balıklıgöl çevresinde konaklayacağınız otellerden havalimanı ve otogara kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz. Şanlıurfa GAP Havalimanı’na yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta, şehirlerarası otobüs terminaline ise 4 kilometre uzaklıkta bulunan otelinizden taksi veya özel servis kiralama konusunda yardım alabilirsiniz. Aynı zamanda lokasyondan hareket eden otobüs ve minibüsler aracılığıyla da havalimanı ve otogara maksimum yarım saate içerisinde ulaşabilirsiniz. Güneydoğu illerine hızlı tren ile seyahat etmek isterseniz de Şanlıurfa şehir merkezine yaklaşık 57 kilometrelik uzaklıkta bulunan Mürşitpınar tren istasyonuna taksi veya özel araçla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Balıklıgöl Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Aralık Nisan 343,00 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.