Balchik Otelleri Ara

En uygun Balchik otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Balchik otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Balchik Hakkında

Bulgaristan’ın kuzeydoğusunda, Güney Dobruja bölgesinde yer alan, Balchik sahil kasabası, Karadeniz’den taze bir nefes taşır. Beyaz tebeşiri andıran kayalıklar üzerinde yükselen bu şirin balıkçı limanı, sade bir tatil mekanı olarak değerlendirilebilir. Deniz turizmi ile önce çıkan Bulgaristan’da, Balchik; doğası, mimarisi ve botanik bahçeleri ile farklı bir seyirlik sunar. 

Çariçe Mariya’nın sarayı olan Balçık Sarayı ve Botanik Bahçesi; Bulgaristan’ın en önemli tarihi ve turistik yerlerinden biri. Aslına uygun olarak korunan yapı, bugün müze olarak değerlendiriliyor. Set set bahçelerden oluşan Avrupa’nın en büyük botanik bahçelerinden biri olan Botanik Bahçesini gezerken; çariçenin, Tanrı Bahçesi adı verdiği cennet parçasını mutlaka görmelisiniz. Çariçe ilginç zevkleri olan bir koleksiyoner olduğundan, müzede sergilenen büyüklü küçüklü objelerle gününüze  renk katabilirsiniz.

Yemek ve sofra kültürü gelişkin olan Balchik’te özel bir şarap imalathanesi olan Queen’s Winery House’da ücretsiz tadımlara katılabilirsiniz. Mekanda, 1878’den bu yana Bulgar şarap üreticileri tarafından üretilen çiçek ve meyve şarapları, rakı, brendi ve likörlerin sergilendiği bir de sergi salonları var. 

Plajlarında rahat zaman geçirebilmek ve açık havada iyi zaman geçirmek için yaz aylarını tercih edebilirisiniz. Ancak kışın karlar altında bir kaçamak dilerseniz, Ocak ayında botanik bahçesinin ayrı bir keyfi olduğu söyleniyor.