Bahreyn Otelleri Ara

En uygun Bahreyn otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bahreyn otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Bahreyn Hakkında

Bahreyn, Asya kıtasında Basra Körfezi’nde yer alan ülkelerden. Stratejik konumu sayesinde hızla gelişen Bahreyn monarşi ile yönetiliyor. Kıyılarının doğal bir liman konumunda olması deniz ticaretini kolaylaştırıyor. Bahreyn halkı geçmişte geçimini daha çok inci çıkartarak sağlamış olsa da günümüzde ekonominin temelini petrol üretimi oluşturuyor. Ülkede hurma yetiştiriciliği ve balıkçılık da yapılıyor. Bahreyn Müslüman bir ülke ve resmi dili Arapça.

Yaz ayları aşırı sıcak ve nemli geçen ülkede kış aylarında ılıman bir iklim hüküm sürüyor. Ekim ile şubat ayları arası ise Bahreyn’i ziyaret etmek için en uygun dönem. Bahreyn’de toplu taşıma aracı yok denecek kadar az. Yaygın olarak taksi kullanılıyor. Ancak benzin fiyatları ülkede çok ucuz ve tüm yollar asfalt kaplı. Trafik de rahat seyrettiğinden ziyaretçiler araç kiralamayı tercih ediyor.

Bahreyn’de ağırlıklı olarak Lübnan mutfağı hâkim. Yemekler et ağırlıklı ve bol baharatlı. Körfezden çıkarılan çok değişik türdeki balıklar da mutlaka denenmesi gereken lezzetlerden. Bahreyn ziyaretinde taze nane yapraklarıyla demlenen tea-nana çayını içmeden dönülmemesi tavsiye ediliyor.

Bahreyn’de çok sayıda büyük alışveriş merkezi var. Gezinizi düzenlediğiniz döneme denk gelirse farklı sanat dallarından ve farklı ülkelerden sanatçıların katıldığı ve başkent Manama’da düzenlenen Bahreyn Yaz Festivali’ne katılabilirsiniz. Mart ve ekim aylarında da Bahreyn At Yarışları düzenleniyor.

Antik çağlardan beri yerleşim yeri olan ülke topraklarında gezip görülecek çok sayıda güzellik var; Bahreyn Kulesi, farklı ve modern mimarisi ile Ulusal Müze, 15. yüzyıldan kalma Arad Fort, el yazması Kur’an’ların sergilendiği Kur’an Evi, Fatih Camisi, İnci Müzesi ile Bahreyn Kapısı anlamına gelen Bab Al-Bahreyn bu yerlerin başında geliyor. Türkiye’den Bahreyn’e direkt uçabileceğiniz gibi farklı havayolları şirketlerinin aktarmalı seferleri de bulunuyor. Bahreyn’e gitmek için en uygun uçak bileti fırsatlarını Enuygun’da bulabilir, karşılaştırabilir ve satın alabilirsiniz.

Bahreyn Semtleri