İstanbul Bahçelievler Otelleri Ara

En uygun İstanbul Bahçelievler otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz İstanbul Bahçelievler otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

İstanbul Bahçelievler Hakkında

Önceleri Bakırköy’e bağlıyken sonradan ayrılarak ilçe olan Bahçelievler, İstanbul’un Avrupa yakasında yer alıyor. Küçükçekmece, Güngören ve Bakırköy ile komşu olan ilçe, 11 ayrı mahalleden meydana geliyor. Özellikle 1960’lı yıllardan sonra nüfusu giderek artan Bahçelievler’de günümüzde 600 bine yakın kişi yaşamını sürdürüyor. Bizans ve Osmanlı dönemlerinde geniş bağlarıyla bilinen bölgede ağırlıklı olarak tarım yapılıyordu. O zamanlarda Hepdemon ismiyle anılan ilçede çok sayıda konak ve kilise inşa edilmişti. Osmanlı hakimiyetinde ise günümüzde Bahçelievler’in bulunduğu araziler önceki dönemler kadar ilgi görmedi. Sonraki yıllarda şehrin Avrupa’yla bağlantısını sağlayan yolların üzerinde bulunması nedeniyle Bahçelievler ve çevresinde gelişim süreci hızlandı.

Günümüzde ise ilçe birbiri ardına yükselen modern konut projeleri, parkları, tarihi köşkleri ve üniversiteleriyle İstanbul’un başlıca çekim alanlarından. Adını Osmanlı döneminde sadrazamlık görevini üstlenen Siyavuş Paşa’dan alan Siyavuş Paşa Kasrı şimdilerde Bahçelievler’in en muazzam tarihi yapılarından. Havuzlu Köşk olarak da bilinen tarihi köşkü ilçenin merkezinde gezerken görebilirsiniz. Bizanslılardan kalan Çobançeşme Köprüsü, Viran Saray ve Soğanlı Çeşmesi ilçedeki tarihi değeri yüksek diğer eserler.

Şimdilerde pek çok ulusal yayın organı ve şirketin faaliyet gösterdiği ilçe, özellikle sanayi alanında ülkemizdeki sayısız ilke imza atılan yer olarak biliniyor. Örneğin Türkiye’nin ilk kola fabrikası ilçe sınırlarında açıldı. Bu gelişim, bölgenin İstanbul otelleri açısından da zengin seçenekler sunmasına yol açtı. Halen ev ve işyerleri, üniversiteler ve hastaneleriyle yaşayan bir yer olan Bahçelievler’e İstanbul’un diğer bölgelerinden metrobüs hattını kullanarak gelebilirsiniz.