Bahamalar Otelleri Ara

En uygun Bahamalar otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bahamalar otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Bahamalar Hakkında

Batı Hint Adaları’nın kuzey sınırını oluşturan Bahamalar bir takımada ülkesi. Toplamda 700 civarı ada ve 2000’in üzerinde kayalıktan oluşuyor. En önemli ve gelişmiş adası olan Nassau aynı zamanda ülkenin başkenti. Ülkeyi oluşturan adaların çevresinde çok sayıda mercan kayalığı yer alıyor. Tam bir adalar ülkesi olan Bahamalar’da hiç akarsu bulunmuyor.

Tropikal iklimin hâkim olduğu Bahamalar’da yaz ve kış olmak üzere iki ayrı mevsim görülüyor. Kış aylarında ortalama sıcaklık 21 derece ölçülürken yaz aylarında ise sıcaklıklar ortalama 27 derece civarında. Ülke geneli yıl boyunca bol güneş aldığından domates, muz, ananas, mango gibi meyveler bolca yetiştiriliyor olsa da ekonominin bel kemiğini oluşturan unsur turizm.

Bahamalar sahip olduğu harika plajlar, tertemiz denizi, doğal güzellikleri ve güneşli iklimi sayesinde her yıl çok sayıda turisti kendine çekiyor. Aralık ve nisan ayları turizmin en canlı olduğu dönem olsa da yılın her dönemi ülkeyi ziyaret için uygun.

Bahamalar’ın mutfağında fasulye ve pirinç önemli bir yere sahip. Ülkede tavuk eti sıklıkla tüketiliyor olsa da deniz mahsulleri özellikle tercih ediliyor ve ada ziyaretçilerine farklı balıkları ve kabuklu deniz ürünlerini tatmaları öneriliyor. Bahamalar halkı özellikle rom çeşitleriyle övünüyorlar, ülkede kaldığınız süre boyunca alkollü içecekleri tercih ediyorsanız lezzetli rom seçeneklerini mutlaka denemelisiniz.

Tatiliniz süresince Bahamalar’ı çevreleyen mercan kayalıklarına düzenlenen tekne turlarına katılabilir, tüplü veya şnorkelli dalışlara eşlik edebilir, hemen her türlü su sporunu ve yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Ayrıca adaların açıklarında bulunan antik gemi batıklarına da turlar düzenleniyor. Güneş battığında sahillerde yapılan müzikli eğlenceler ve festivaller de ülke ziyaretçilere keyifli anlar yaşatıyor.

Bahamalar’da kaldığınız süre içinde Blue Lagoon’da yunusları görebilir, Paradise Island’da dalış yapıp golf oynayabilir, Ardastra Park’ını gezebilir, korsan müzesini ziyaret edebilirsiniz.

Huzurlu ve muhteşem güzellikteki koyları, kristal berraklığında denizi ile unutulmaz bir tatil yeri olan Bahamalar’a gitmek için en uygun uçak bileti fırsatlarını Enuygun’da bulabilir, karşılaştırabilir ve alabilirsiniz.

Bahamalar’a Türkiye’den direkt uçuş olmadığını, ülkeye ancak aktarmalı uçuşlarla ulaşabileceğinizi unutmamalısınız. Muhteşem manzaralar sunan bu ülkeye gelirken fotoğraf makinenizi mutlaka yanınıza almalısınız.

Bahamalar Semtleri