9. Sayfa Baf Otelleri Ara

En uygun Baf otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Baf otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Baf Hakkında

Paphos ya da diğer bilinen adıyla Baf, güzellik tanrıçası Afrodit’in doğduğu yer olarak da biliniyor. Günümüzde iki ayrı bölümden oluşan Baf’ın bir kısmı ticari merkez, Kato Paphos adındaki bölge de turistik merkez olma özelliğine sahip. Özellikle Kato Paphos bölgesinde çok sayıda otel, taverna ve eğlence mekanlarına rastlamak mümkün.

Kıbrıs'ın zengin, romantik liman kentlerinden biri olan Baf, aynı zamanda antik çağlara ve Yunan mitolojisine ilgi duyanların da ilk adresi oluyor. Birbirinden görkemli kaleler, kiliseler, manastırlar, antik kalıntılar ve bembeyaz kumlu plajların olduğu Baf’ta hem ekonomik hem de huzur dolu bir tatil yapabilirsiniz. Baf’a gitmek için en uygun dönem olan sonbaharda sıcaklıklar 20 santigrat derecede seyrediyor.

Baf Uluslararası Havalimanı’na gerçekleşen charter ve tarifeli uçuşlarla Baf’a ulaşım oldukça kolaylaşıyor. Havalimanından Kato Paphos bölgesine direkt ulaşım içinse otobüs veya taksileri kullanabilirsiniz. Baf Arkeoloji Parkı, Kral Mezarları, Dionysos Evi ve Theseus Evi de dahil olmak üzere çok sayıda turistik yere ev sahipliği yapan Baf’ta Roma kalıntılarını görmeniz de muhtemel.

Baf’ın geleneksel köylerinden biri olan Tala Köyü ve yakınındaki Agios Neophytos Manastırı da kesinlikle görülmeye değer. Baf şehir merkezinin yaklaşık 10 km kuzeydoğusunda konumlanan Episkopi Köyü ve çevresindeki doğal yaşam alanlarını da Baf’ta gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. Baf Limanı’ndan 25 dakika yürüyerek Kral Mezarları’na ulaşabilir, 1 gününüzü Aphrodite Water Park’a ayırabilir ve Yunan amfi tiyatrolarının en ünlülerinden olan Odeon’u yakından görebilirsiniz. Bunun yanı sıra yılın belli dönemlerinde Paphos Kuş Parkı’nda kuş gözlemleme turları da gerçekleşiyor.

En büyük alışveriş merkezlerinin Orphanides, Papantoniou, Chris Cash & Carry (Carrefour) ve Debenhams olduğu Baf’ta daha yöresel ürünler bulabileceğiniz çarşılar da var. Dünya mutfaklarına özgü lezzetler tadabileceğiniz birden çok restoran arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. İtalyan mutfağıyla ön plana çıkan Zaffron Restaurant ya da Apmenhe, Baf’ın en ünlü yeme içme mekanları arasında bulunuyor.