3. Sayfa Badajoz Otelleri Ara

En uygun Badajoz otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Badajoz otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Badajoz Hakkında

İspanya’nın doğusunda, Portekiz sınırında bulunan Badajoz, Extremadura Özerk Yönetimi içerisinde yer alıyor. Lizbon ve Madrid arasındaki tren yolu üzerinde bulunan şehirlerden olan Badajoz, ülkenin ekonomik anlamda az gelişmiş şehirlerinden de biri. Endülüslü İbni Mervan tarafından kurulduğunan inanılan ve kendisine ait bir de anıtın bulunduğu Badajoz’da turizm ve tarım dışında pek fazla hareketlilik görülmüyor.

Turizm noktasında ülkenin geri kalmış şehirlerinden sayılan Badajoz’da ziyaret edilecek yerler arasında Fas mimarisi özelliklerini taşıyan ve şehrin simgelerinden sayılan Alcazaba Kalesi yer alıyor. Şehrin turistik özellik taşıyan diğer yapıları ise: Belediye binası, Vauban Kalesi, La Giralda Ticaret Merkezi, Palmas Kapısı, Santa Ana Manastırı ve Alta Meydanı… Şehir kültüründe flamenko da çok önemli bir yer tutuyor.

Özellikle Alta Meydanı’nda düzenlenen flamenko geceleri dikkat çekerken flamenko konusunda ün yapmış Rosa Morena ve Cristobal Oudrid de Badajozlu. Badajoz’da sadece ülke içi uçuşların yapıldığı bir havalimanı bulunuyor. Şehir merkezine 13 kilometre uzaklıkta yer alan Badajoz Havalimanı’nı kullanan havayolu şirketlerinin ücretsiz servisleri bulunuyor.