Ayutthaya Otelleri Ara

En uygun Ayutthaya otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ayutthaya otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Ayutthaya Hakkında

Bangkok’un yaklaşık 80 kilometre kuzeyinde yer alan, Siam Krallığı’nın başkenti Ayutthaya, bir tapınaklar şehridir. 1991 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilen şehir; tarihi, doğası ve muhteşem yemekleri ile turistlerin ilgi odağındadır. 1351 yılında Kral U-tanga tarafından kurulan şehir, bugün budist tapınakları, manastırlar içeren bir arkeolojik alana dönüşen Ayutthaya Tarihi Parkı’nı oluşturuyor. Bu parka bir gününüzü ayırabilirsiniz. Üç nehir arasında bir adacık olan parkta, 15. yüzyıla ait Wat Phra Sri Sanphet ve Wat Ratchaburana gibi tapınaklar özenle dekore edilmiş şedilere ve Khmer tarzı kulelere sahiptir. Dilerseniz parkı tekne turlarıyla da dolaşabilirsiniz.

Eski şehrin kalıntılarını çevreleyen modern Ayutthaya’nın batısında, 17. yüzyıldan kalma Wat Chaiwatthanaram Budist tapınağı bulunuyor. Doğusunda ise yüzen pazarı ziyaret edebilirsiniz. Yüzen pazarda; sebze-meyveden, sokak yemeklerine, yerel el sanatlarına kadar pek çok egzotik ürüne rastlayabilirsiniz. Tayland'ın eski başkent Ayutthaya'daki Kraliyet Sarayı'nın en kutsal tapınağı, bugün Bangkok’taki Wat Phra Kaeo için de model oluşturan, Wat Phra Si Sanphet’i (Görkemli Omniscient Tapınağı) gezebilirsiniz.

Tayland’daki en büyük Buda heykelini görmek için Phra Mongkhon Bophit Tapınağı’nı ziyaret edebilirsiniz. Burma işgali sırasında hasara uğrayan, bugüne kadar iki restorasyon geçiren heykelin, bu çalışmalar sırasında bulunan sol omzu da, şu an Chao Sam Phraya Ulusal müzesinde sergileniyor. Ayakkabısız girmeniz gereken bu mekanda, bir giysi kodu bulunmuyor. Ancak, birçok kişinin ibadet için bulunduğu mekanın bahçesinde güzel bir mola verebilirsiniz. Tapınaklar arasında bisiklet, tuktuk ve hatta filler ile turlar düzenleniyor. Dilerseniz bu turlara katılabileceğiniz gibi şehri yürüyerek keşfedebilirsiniz.

Pirinç, baharat ve meyvelerin ön planda olduğu Ayutthaya mutfağında sokak yemeklerinin payı büyük. Bu nedenle sokakta yeni lezzetlerle tanışmaya hazırlanın. Oldukça uygun fiyatlara gerçekten doyduğunuz öğünler yiyebilirsiniz.

Tropikal iklim kuşağındaki Ayutthaya’ya seyahat için en uygun dönem, Kasım ve Şubat ayları arasındadır. Bu dönem, muson yağmurlarının ve bunaltıcı sıcakların bittiği döneme denk gelir. Daha sıcak bir dönemde burada olmak isterseniz Mart ve Haziran aylarını seçebilirsiniz.