Avcılar Otelleri Ara

En uygun Avcılar otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Avcılar otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Avcılar Hakkında

400 binin üzerindeki nüfusuyla İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden Avcılar, şehrin Avrupa yakasında yer alıyor. Marmara Denizi ve Küçükçekmece Gölü’ne kıyısı bulunan ilçe 10 ayrı mahalleden meydana geliyor. Mustafa Kemal Paşa Mahallesi, Üniversite Mahallesi, Gümüşpala Mahallesi, Ambarlı Mahallesi ve Yeşilkent Mahallesi Avcılar’a bağlı mahallelerden bazıları.

İlçede yaşamını sürdüren halk önceleri daha çok tarım ve balıkçılık faaliyetleri ile geçimini sürdürüyordu. Günümüzde ise önemli geçiş yollarının ortasında kalmasının da etkisiyle Avcılar’da ticaret ve sanayinin önemi gitgide artıyor. Özellikle giyecek, elektronik eşyalar ve dokuma ticareti hayli önemli ekonomik faaliyetlerden. İstanbul Üniversitesi’nin en büyük kampüslerinden biri ilçede yer alıyor. Bu sayede Avcılar’da çeşitli bölümlerde eğitim gören çok sayıda öğrenci yaşıyor.

Gün içinde sürekli devam eden otobüs ve minibüs hatlarıyla çevre ilçelerle semtlere bağlanan Avcılar’a dilediğiniz an ulaşabilirsiniz. 24 saat devam eden metrobüs seferleri ise şüphesiz ulaşımı hiç olmadığı kadar kolay ve konforlu hale getiriyor. İlçede hafta sonlarını veya akşam saatlerini sahilde yürüyüş yaparak geçirebilir, bir süreliğine de olsa büyük şehrin yorucu atmosferinden uzaklaşabilirsiniz. Avcılar’da yer alan alışveriş merkezlerinde ise ünlü markalara ait mağazaların vitrinlerine göz atarak ve alışveriş yaparak rahatlayabilirsiniz. Avcılar ve civarındaki merkezi otellerde kaldığınızda özellikle Avrupa yakasındaki pek çok yere doğrudan ulaşma şansı bulabilirsiniz. Avcılar otellerinde genellikle kuru temizleme ve ütü servisi ile kapalı yüzme havuzu, buhar banyosu, masaj ve sauna gibi ek özellikler bulunuyor.