3. Sayfa Auckland Otelleri Ara

En uygun Auckland otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Auckland otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Auckland Hakkında

Yeni Zelanda’nın en büyük şehri Auckland, Kuzey Adası’nda yer alıyor ve aynı zamanda ülkenin en büyük limanlarından birine ev sahipliği yapıyor. Yeni Zelanda’nın sanayisi en gelişmiş şehri Auckland, turizmde de ülkenin en çok turist çeken kentleri arasında. Güney Yarımküre’de bulunan şehirde yaz aylarında sıcaklık 22-25 derece, kış aylarında ise 7-10 derece arasında değişiyor. Şehri ziyaret etmek içinse en uyggun dönem yaz aylarının yaşandığı Ocak-Mart dönemi.

Auckland’da görülebilecek yerlerin başında ise şehri tepeden seyredebileceğiniz Sky Tower, şehrin ve ülkenin en önemli tarihi kalıntılarını görebileceğiniz Auckland Museum, şehrin en geniş yeşil alanlarından birine sahip Eden Park ile alışveriş yapıp bir şeyler yiyip içmek için mola verebileceğiniz Queen Street geliyor.

Keyifli bir gece hayatına da sahip şehirde geceleri keşfe çıkmak isterseniz, ‘’K Road’’ olarak anılan bölgeyi tercih edebilirsiniz. Çeşitli kuruluşlar tarafından yapılan araştırmalar sonucu ‘’dünyanın en yaşanabilir şehirleri’’ listesinde her yıl üst sıralarda yer alan Auckland’da özellikle yaz aylarında geniş kumsalların tadını çıkarabilir, alışveriş yapıp, kafe ve restoranlarda hem Yeni Zelanda hem de dünya mutfağından lezzetli seçeneklerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Auckland Galeri