Athlone Otelleri Ara

En uygun Athlone otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Athlone otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Athlone Hakkında

İrlanda’nın merkezinde, Westmeath bölgesinde bulunan Athlone ‘Batı geçidi’ olarak da konumlandırılıyor. Şehir oldukça hareketli ve modern tarzının yanı sıra tarihsel, kültürel açıdan da büyük bir zenginliğe sahip.  Shannon Nehri bu eski kasabanın tam ortasından geçerek doğu ve batı olarak ikiye ayırıyor. Batıdaki Athlone Kalesi’nin gölgesindeki cıvıl cıvıl renklere boyanmış evlerle şirin sokaklarında, antikacılarında ve yerel restoranlarında şehrin tarihini koklarken,  doğusunda yabancı mağazaların olduğu modern caddelerle ve alışveriş merkezleriyle karşılaşıyorsunuz. Athlone Kalesi şehrin en önemli cazibe merkezi olup, 13. yüzyıla dayanan geçmişiyle hala göz dolduruyor.

İrlanda’nın en büyük manastır alanlarından olan ve 6. yüzyılın ortalarında kurulan Clonmacnoise’da Erken Hristiyanlık döneminin eserleriyle tanışabiliyor, Uisneach Tepesi’nde ülkenin en esrarengiz tarihi mekanlarını görebiliyorsunuz. ‘İnanılmaz bir yer’ olarak tanımlanan ve M.S. 600’lü yıllara tarihlenen Fore Obbey Manastırı ise Athlone’un ‘görün’ diyeceğimiz tarihi güzelliklerinden.  

Modern maceralar yaşamak istiyor ve günümüz spor aktiviteleriyle ilgilenmek istiyorsanız şehrin bu konuda oldukça dinamik olduğunu da belirtmek isteriz. Nehirde tekne turları, balıkçılık, su kayağı, golf, rüzgar sörfü olanakları ile tarihi kasabalar arasında ve parklardaki yürüyüş parkurları bu aktivitelerin sadece bir kısmı. İrlanda’nın en güzel festivallerinin de ev sahibi olan şehirde Drama Festivali’nde amatör tiyatrocuların gösterilerini izleyebiliyor, Edebiyat Festivali’nde ise en güzel eserleri bir kez daha yad ediyorsunuz.

Athlone’a uçakla seyahatlerinizde inebileceğiniz en yakın havaalanı Charlestown’daki Batı İrlanda Havaalanı (NOC). Şehirle havaalanı arasındaki mesafe yaklaşık 100 kilometre olup, taksi veya servis hizmetlerinden yararlanabiliyorsunuz.