Atakule Otelleri Ara

En uygun Atakule otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Atakule otellerini listele.

Atakule Hakkında

Panoramik Ankara manzarasını seyretmek için muhteşem noktaların başında gelen Atakule, şehrin aynı zamanda en yüksek yapılarından. Başkentin hayli merkezi ilçelerinden Çankaya’da yer alan Atakule, ayrıca içerisindeki mağazaları ve döner restoranı sayesinde alışveriş yapmak veya manzarayı izleyerek lezzetli yemeklerin tadını çıkarmak için de son derece ideal bir alternatif oluşturuyor. Ankara Botanik Parkı’nın hemen üzerinde yükselen Atakule, çevredeki konsolosluk ve büyükelçilik binalarına hayli yakın. Böylece bölge başkentin her daim canlı ve hareketli noktaları arasına yerleşiyor.  

Ankara’nın ilk alışveriş merkezine ev sahipliği yapan Atakule, 1989 yılından beri başkentlilerin hizmetinde. Yapının ismi ise o dönemde düzenlenen yarışma ile Ankaralıların ortak kararı sonucunda belirlenmesi nedeniyle ayrı bir öneme sahip. Atakule’deki mağazalarda günümüzde son moda giysilerden aksesuar ve kitaplara kadar aradığınız pek çok şeyi rahatça bulabilirsiniz. Alışveriş merkezinde ve kuledeki restoranlarda ise Ankara manzarasına karşı nefis yiyeceklerle içecekleri tadabilirsiniz. İçerisinde son derece modern ve şık bir sinema salonu da bulunan kulede düzenli olarak kültürel etkinlikler gerçekleşiyor.

125 metre yüksekliği ile ziyaretçilerine enfes bir Ankara manzarası vaat eden kulenin çevresinde konaklayabileceğiniz konforlu otel seçenekleri mevcut. Üstelik Atakule civarındaki Çankaya otellerinin bazıları konukları için Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanı’na servis olanağı da sunuyor. Atakule’nin çevresindeki otellerde üzerinizdeki yorgunluk ve stresi atmak için masaj yaptırabilir, kapalı veya açık havuzu bulunan tesislerde yüzerek rahatlayabilirsiniz.

x