Asmalımescit Otelleri Ara

En uygun Asmalımescit otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Asmalımescit otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Asmalımescit Hakkında

İstanbul’da eğlence ve sanat denince kuşkusuz akla gelen ilk yerlerden olan Asmalımescit, Beyoğlu’nda yer alan tarihi semtlerden. Yüzyıllara tanıklık eden eski dokusu çok iyi korunan Asmalımescit’te günümüzde pek çok kafe, restoran ve sanat galerisi yer alıyor. Semte Taksim Meydanı’ndan Tünel’e doğru inerken yürüyerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Dilerseniz cadde boyunca ilerleyen ve Beyoğlu’nun sembolü kabul edilen eski tramvaya binerek de gelme şansınız var.

Asmalımescit ve civarında gezerken hiç kuşkusuz ilk yapmanız gereken bölgenin meşhur kafelerinde kahvaltıyla güne başlamak. Öğle veya akşam yemeği için de çok sayıda alternatifi barındıran semt akşam saatleriyle birlikte iyice canlanıyor. Asmalımescit’in birbirini dik kesen dar sokaklarında canlı müzik yapılan mekanlarda oturarak içeceğinizi yudumlayabilir ve sokaktan gelip geçenleri izleyerek tarihi atmosferin tadını çıkarabilirsiniz. Özellikle terası olan kafelerden birine çıktığınızda Tarihi Yarımada ve Beyoğlu’nun olağanüstü manzarası karşısında gözlerinizi alamayacaksınız.

Eskiden Pera olarak bilinen bölgede alışveriş yapabileceğiniz çeşitli mağazalar, ziyaret edebileceğiniz eski kiliseler ve camiler sizi bekliyor. Asmalımescit ve çevresindeki İstanbul otelleri genellikle yalnızca birkaç odası bulunan butik tesisler. Seyahat deneyiminizi daha da unutulmaz hale getirmek isterseniz, manzaraya hakim bir oda seçmeniz yeterli. Bölgeye  ulaşmak için ise Yenikapı-Hacıosman metrosunu kullanabilir, metronun Şişhane durağında inebilirsiniz.