Ascona Otelleri Ara

En uygun Ascona otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ascona otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Ascona Hakkında

İsviçre’de yer alan Ascona, en çok da mimari güzellikleri, caz festivalleri ve elbette ki enfes dağ havasıyla dikkat çekiyor. Ascona, eski çağlardan beri varlığını sürdüren bir kent olmakla beraber tarih ve kültür turizmi için de oldukça elverişli olması ile ön plana çıkıyor. Adım başı kilise ve kale yapılarıyla karşılaşmak, daha yakından incelemek isteyenler için bu anlamda da çok uygun bir kent. Doğal ve şahane manzarasının yanı sıra şehrin en dikkat çeken özelliği pek tabi mimari dokusu. Ascona ile ilgili en göz alıcı özelliklerden bazıları da rengarenk evler, ihtişamlı ve zarif kiliseler ve manastırlar ile Arnavut kaldırımlı sokakları oluyor. Ascona’nın Avrupa’nın en renkli şehirlerinden biri olduğunu iddia etmek pek de yanlış olmuyor bu anlamda.

Ascona’nın sembolü olarak sayabileceğimiz, büyülü bir atmosfere sahip olan San Pietro e Paulo, kentin merkezinde mükemmel bir konuma sahip ve günümüzde de aktif olarak bir ibadethane olarak kullanılıyor. Dağların arasında sere serpe uzanmış olan bu şehir, Maggiore Gölü ile aradığınız kartpostal görümünü bulmanız kaçınılmaz. Nitekim bu gölün kıyılarında karşılaşacağınız palmiye ağaçları ve çeşitli bitkilerle kendinizi Akdeniz’de tatil yapıyormuş gibi hissedeceksiniz. Bir tekne kiralayarak ya da var olan tekne turlarına katılarak Brissago Adaları’na gidebilirsiniz. Bu adalar içerisinde bulunan botanik park, modern hayatın monotonluğundan kurtulup rahatlamayı arzulayanlar için vazgeçilmez olacak kuşkusuz. Göl kenarındaki küçük ara sokaklar ve ana caddelerden biri olan Piazza Giuseppe Motta’da yürürken, ilginç dükkanlarla karşılaşacak, pek çok restorandan gelen şıkırtılar ile kentin kalbinin tam da burada attığını göreceksiniz. Bu bölge Eski Kent adıyla biliniyor olsa da modern yaşamın en sade hali ile size keyif verecek. Ascona, haziran ayının gelişi ve havaların ısınması ile hem ulusal hem de uluslararası caz festivallerine ev sahipliği yaparak caz severlerin en uğrak noktalarından biri haline geliyor. Burada gerçekleşen JazzAscona Festivali ise Avrupa’nın en büyük caz festivali olarak öne çıkıyor.

Ascona’nın nefes kesen doğal güzelliklerinden en dikkat çekeni ise şüphesiz Centovalli isimli bölgesidir ki bu isim kelime olarak “yüz vadi” anlamına gelir. Bu ismin kullanılmasının sebebi ise bölgenin pek çok vadiye ev sahipliği yapması. Ascona’ya geldiğinizde Centovalli’yi mutlaka ziyaret etmeli, tren yolculuğunun ve bu birbirinden büyüleyici vadilerin keyfini çıkarmalısınız. Bölgenin yapısı gereği yıl boyunca enfes dağ ve göl manzaralarına şahit olabilirsiniz. Ascona’da yapabileceğiniz başlıca aktiviteler ise su kayağı, jet ski ve yürüyüş. Bunun yanı sıra modern sanat müzelerini gezmeyi sevenler için kesinlikle gezilmesi gereken yerler Comunale d'Arte Moderna Müzesi ve Ghisla Art Collection. Her iki yapı içerisinde de birbirinden değerli sanat eserleri sergileniyor. Şehrin gece hayatını deneyimlemek içinse göl kenarında dostlarınızla sohbet edebileceğiniz, özellikle şarapları ile ünlenen yeme içme mekanlarına gidebilirsiniz.