Aruba Otelleri Ara

En uygun Aruba otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Aruba otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Aruba Hakkında

Aruba, Karayip Denizi’nin güneyinde yer alan bir ada devleti. Ülkenin en geniş yeri 10 km. uzunluğundayken birbirine en uzak iki noktası arasındaki mesafe sadece 32 km. Aruba Hollanda Krallığı’na bağlı dört ülkeden biri ve başkenti Oranjestad. 20. Yüzyıl'ın başlarında ülkenin ana gelir kaynağı Venezüella’dan çıkarılan petrolün buradaki rafinerilerde işlenmesi iken günümüzde turizm daha ön planda.

Aruba; egzotik kumsalları, masmavi denizi ve yeşillikleriyle bir turizm cenneti olma yolunda hızla ilerliyor. Ülkede tropikal iklim görülüyor. Ziyaret için en uygun dönem ise yağışların azaldığı ocak, şubat ve mart ayları. Aruba mutfağında Hollanda kültürünün etkileri görülüyor. Özellikle çok lezzetli peynirlerini deneyebilirsiniz. Ada ülkesi olması nedeniyle Aruba’da deniz mahsulleri seçenekleri de oldukça fazla.

Tüplü dalış, şnorkelle dalış, ATV ve Off-Road turları ülke ziyaretçilerinin en çok tercih ettiği aktivitelerin başında geliyor. Geziniz süresince şaşırtıcı çeşitliliğe sahip Kelebek Çiftliği’ni, son derece bakımlı Philip’s Hayvanat Bahçesi’ni, doğa harikası Doğal Havuz’u ve St. Franciscus Kilisesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye’den Aruba’ya direkt sefer bulunmadığı için tüm uçuşlar aktarmalı gerçekleştiriliyor. Son yıllarda popülaritesi sürekli artan ve sahip olduğu harika plajları ile unutulmaz bir deniz tatili vadeden Aruba’ya en uygun uçak bileti fırsatlarını Enuygun.com’da bulabilir, karşılaştırabilir ve satın alabilirsiniz.

Aruba Semtleri