Armutalan Otelleri Ara

En uygun Armutalan otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Armutalan otellerini listele.

Armutalan Hakkında

Muğla’nın Marmaris ilçesinde küçük bir köy olan Armutalan, ülkemizde yapılan turizm yatırımları sayesinde ciddi anlamda büyümeyi ve gelişmeyi başardı. 1980’lerin ortasında turistik tesisler inşa edilen Armutalan hızla iç göç almaya ve yabancı turist ağırlamaya başladı. Marmaris’in ülkemizin turizm merkezlerinden birine dönüşmesi sayesinde Armutalan sınırları içerisinde dünya çapında birçok turistik tesis hizmete açıldı.

Beldeye 25 kilometre uzaklıktaki Amos Antik Kenti’nde M.Ö. 2. yüzyıldan kalan sur, kale ve yapı kalıntıları görülebilirken Amos Antik Tiyatrosu da tüm görkemiyle ziyaretçileri ağırlıyor. Armutalan’dan yalnızca dört kilometre uzaklıkta kurulu olan Marmaris Kalesi içerisinde, tarih tutkunlarının vazgeçilmez mekânı Marmaris Müzesi hizmet veriyor. Müzede Marmaris topraklarında yaşamış toplumların bıraktığı eserlerle beraber Osmanlı dönemine ait kilim, ev gereçleri, silah ve süs eşyaları sergileniyor. Bir eğlence ve turizm merkezi olan Armutalan, İçmeler Plajı, Aqua Dream Su Parkı, kafeler ve barları ile tüm yıl yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapıyor. Dünyanın en özel festivallerinden biri olan Armutalan Uluslararası İncilerin Dansı Çocuk Festivali’nde her yıl dünyanın dört köşesinden gelen çocuklar kendi kültürlerini tanıtan ve yansıtan gösteriler düzenliyor. Beldenin tanıtımına büyük etkisi olan festival süresince sokaklar ve caddeler dansçıları ile dolup taşıyor.

Orman işçiliği, tarım ve balıkçılık ile hayatını idame ettiren Armutalan halkı, turistik tesislerin sayısının artması ile birlikte turizme yöneldi. Beldede Akdeniz ikliminin tüm özellikleri gözlemleniyor. Yaz ve bahar aylarında oldukça sıcak olan hava kışın serinliyor. Armutalan özellikle kış mevsimi boyunca yoğun yağmur yağışı alıyor. Muğla’da hizmet veren Milas-Bodrum Havalimanı ve Dalaman Havalimanı beldeye yaklaşık bir buçuk saatlik uzaklıkta yer alıyor.

Armutalan Galeri

x