Arequipa Otelleri Ara

En uygun Arequipa otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Arequipa otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Arequipa Hakkında

Güney Peru’da, Chili Vadisi’nde konumlanan Arequipa, kuru ve hoş iklimiyle dört mevsim ilkbaharı yaşayan bir şehir. Yılın 300 günü güneşli olan kentin siluetini tam içinden geçen Misti, Chachani ve Pikchu Pikchu gibi sönmüş yanardağlar oluşturuyor.

Bir milyonu geçen nüfusuyla ülkenin en kalabalık ikinci şehri olan Arequipa için Peru’nun en güzel şehri de deniliyor. Colca Vadisi’nin ve Machu Picchu’nun güzellikleriyle çevrili şehir 2000 yılından bu yana UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alıyor. 16. Yüzyılda kurulan Arequipa’da İspanyol ve yerel izler taşıyan kolonyal bir yapı mimarisiyle karşılaşıyorsunuz. Bu binaların yapımında parıldayan beyaz volkanik kayalar kullanıldığından kent ‘Beyaz Şehir’ olarak da anılıyor. Arnavut kaldırımlı dar sokaklarda yürürken birçok Barok tarzda kilise gezebiliyor, Güney Amerika’nın en güzel meydanlarından olan Plaza De Armas’da geçmişin izlerini görebiliyorsunuz. Şehir yürüyerek gezebilecek kadar küçük olmakla birlikte, taksi gibi taşıma araçları da oldukça ucuz. Bisiklet dostu Arequipa’da her caddenin başında bir bisiklet parkı bulunuyor. Sanat ve arkeoloji müzelerinin yanında Inca Ice Maiden olarak bilinen Inka çocuk mumyası ve her yıl 15 Ağustos tarihinde düzenlenen boğa güreşleri de kent turizmine farklı bir canlılık katıyor.  

Kentin ekonomisi turizmden sonra tarıma, Alpaka gibi geleneksel dokuma ürünlerine, deri işlemeye, gitar, telkâri gibi el sanatlarına dayanıyor. Doğal rezervleri, dağları, yaylaları ve palmiyelerin gölgesindeki tarihi binaları yanında pasifik kıyılarında uzayıp giden plajları, kaplıcaları ve Inka Kalıntılarıyla da muhteşem bir rota çizen şehir ABD ve Kanada’ya da yakın. Arequipa’ya en yakın havalimanı 10 kilometre mesafedeki Rodrİguez BallOn Uluslararası Havaalanıolup toplu taşıma araçlarıyla da ulaşım sağlayabiliyorsunuz.