Arad Otelleri Ara

En uygun Arad otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Arad otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Arad Hakkında

Batı Romanya'nın Banat Bölgesi’nde bulunan Arad şehri, önemli bir sanayi ve ulaşım merkezi olarak faaliyet gösterir. 160 binlik nüfusuyla Arad, ülkenin batı kesiminde yer alan üçüncü büyük kenttir. Coğrafi konumun etkisiyle Arad şehrinin genelinde ılıman bir hava kütlesi etkili olur. Belirgin bir yağış rejimi olmayan şehrin yıllık ortalama sıcaklığı 11,0’dır. Yıllık ortalama yağış miktarı ise 672 mm dolaylarındadır. Şehirde geçmiş dönemlerden kalma birçok tarihi eser bulunur. Bunlar içerisinde yer alan; St. Anthony of Padua Church, Filarmonica Arad, Cetatea Soimos, National Theatre, City Hall, Primaria Veche Arad, Statue of Liberty ve Lipova Ruins kendine has mimarisiyle göz kamaştıran bir özelliğe sahiptir.

Geleneklerin ve göreneklerin ön planda tutulduğu Arad şehrinde, Rumen mutfağı oldukça yaygın bir şekilde sofralarda yerini alır. Özellikle börek çeşitleri ve hamur işleriyle tanınan Arad mutfağında balık da oldukça fazla bir şekilde tüketilir. Balık çeşidinizi seçtikten sonra nasıl pişirileceğine de karar vererek lezzetli bir akşam yemeğine kavuşabilirsiniz.

Çeşitli alışveriş imkânları bulunan şehirde ünlü markalara ait birçok seçenek sunulur. Yerel halkın işlediği halı, kilim ve türlü hediyelik eşyalara da şehir merkezinde bulunan dükkânlardan ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine yakın bir şekilde konumlanan Arad Havalimanı, ulaşım ağının büyük bir kısmını oluşturur.