Aosta Otelleri Ara

En uygun Aosta otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Aosta otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Aosta Hakkında

 

İtalya’nın Aosta Vadisi’nde önemli bir şehir olan Aosta Alp Sıradağları’nın eteğinde kurulu. Oldukça eski bir yerleşim yeri olduğundan ve tarihte birçok uygarlığa ev sahipliği yaptığından şehir ve çevresinde çok sayıda antik kalıntılar bulunur. Yüzlerce yıldır ayakta duran ve şehre yayılmış olan taş kuleler Aosta’nın simgeleri. Aynı şekilde yıllara meydan okuyan kaleler, kemerler, amfitiyatrolar, katedraller, kiliseler ve köprüler kentin hemen her yanına dağılmış halde tarihle bugünü biraraya getirir.

Aosta’nın bol yağışlı bir iklimi var. Temmuz ayı ortalama 19-20 derece sıcaklık ile en sıcak dönemken ocakta sıcaklık -1’e kadar düşer ve bol kar yağışı da görülür.

Kış turizmi kenti canlandıran en önemli unsur. Kayak ve trekking için son derece ideal bir ortam sunar Aosta. Rafting de kentte yapılabilecek doğa sporlarından birisi ve her geçen gün daha da popüler olmakta.

Her yıl ocak ayının 30 ve 31’inde bin yıldır süren bir gelenek olarak ahşap işçiliği fuarı düzenlenir. Envai çeşit el emeği ahşap sanat ürünleri hem görülmeye değer hem de hediyelik eşya olarak çok iyi bir alternatif.