Antananarivo Otelleri Ara

En uygun Antananarivo otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Antananarivo otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Antananarivo Hakkında

Madagaskar’ın başkenti olan ve ‘’binlerin şehri’’ anlamına gelen Antananarivo; ülkenin en büyük şehridir. Ekonomik ve sosyal alanlarda son dönemlerde gelişme gösteren şehirde, tarım alanları da oldukça yaygındır. Tana olarak da bilinen şehir de; Korsan Müzesi, Kraliçe Sarayı, Lac Anosy, Ambohimanga Palace, Tsimbazaza Zoo, Prime Minister’s Palace ve Sanat ve Arkeoloji Müzesi oldukça yoğun olarak ziyaret edilen tarihi dokular arasında yer almaktadır.

Güney Yarım Küre’de yer almasından dolayı ılıman iklim şartlarına sahiptir. Yağış rejimi düzenli olmakla birlikte, sıcaklık ortalama bir dengede ilerlemektedir. Kurak aylarda da yağış görülebilmektedir. Şehrin genelinde farklı bitki ve hayvan türlerine rastlamak mümkündür. Geleneksel yemeklerin ön plana çıktığı Antananarivo’da ayrıca farklı ülkelerden esintiler de yer almaktadır. Fast-Food alanlarının da yer aldığı şehirde gece hayatı pek yaygın olmamakla beraber yok denecek kadar azdır. Birkaç kulüp ve canlı müzik imkanı da veren barlar kent meydanlarına dağılım göstermiştir. Zoma ismine sahip pazar yerleri kentin alışveriş için en hareketli yerleri olarak bilinmektedir. Buralarda yerli satıcılar sebze, meyve ve et gibi gıda türlerine yönelik satışlarda bulunur.

Havaalanının yakınlarında bulunan Digue’de el yapımı Afrika eşyalarına rastlanır. Özellikle Mayıs ayında gerçekleştirilen Donia Festivali farklı sanatsal faaliyetleri bir araya getirmektedir. Onun dışında her yıl düzenlenen Hira Gasy Festivali, Madajazzcar Müzik Festivali ve Famadihana da birçok turisti şehre çekmektedir.