Anıttepe Mahallesi Otelleri Ara

En uygun Anıttepe Mahallesi otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Anıttepe Mahallesi otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Anıttepe Mahallesi Hakkında

Anıttepe Mahallesi

Anıttepe Mahallesi, Ankara'nın en merkezi ve güzel mahalleleri arasında yer alıyor, burada gezilecek çok fazla yer bulacaksınız. Türk Kurtuluş Savaşı'nın ve Türk İnkılâplarının büyük önderi, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün, ebedi ikameti olan Anıtkabir, Anıttepe Mahallesi'ne kısa bir yürüş mesafesindedir.

Kurtuluş Savaşı Destanı da etkileyici Kurtuluş Savaşı Parkı ile anıtlaştırıldı. Anıttepe Mahallesi'nde Kurtuluş Savaşı temalı bu çarpıcı parkı da gezebilir, 4.144 metrekarelik parkın etkileyici anıtlarını ve özel tasarımlı bahçelerini görebilirsiniz.

Anıttepe Mahallesi'nde gidebileceğiniz en önemli kültürel yerlerden birisi de Yılmaz Güney Sahnesi’dir. Son yıllarda yenilenen bu popüler tiyatro hem mimarisi hem de eşsiz akustiğiyle tiyatro severleri kendine çekiyor. Tiyatronun web sitesinden etkinlik programını kontrol ederek burada unutulmaz bir tiyatro performansı izleyebilirsiniz.

Anıttepe Mahallesi, çok merkezi ve güzel bir konumda yer aldığı için buradan kısa yürüyüşlerle Ankara’nın pek çok önemli yerine kolayca ulaşabilirsiniz. Arjantin Caddesi ve Ulus’un mağazalarını gezdikten sonra Ankara Kalesi’nden şehri izleyebilir, ünlü Kızılay Caddesi’nde bir tur atarak Kocatepe Camii gibi tarihi camiler ve Nazım Hikmet Kültür Merkezi gibi kültürel yerleri ziyaret edebilirsiniz.

Anıttepe Mahallesi’nin bir başka güzelliği olan Yaşam Boyu Koşu Parkuru, futbol sahası büyüklüğünde çim alanı, basketbol sahası, bisiklet ve yürüyüş parkurlarıyla tam bir cennet.  Açık havada spor yapmak veya huzur bir ortamda gezinti yapmak için bu yemyeşil alana da uğrayabilirsiniz.

Anıttepe Mahallesi’ne sadece 10 dakikalık mesafesi olan Seğmenler Parkı da birbirinden eğlenceli etkinlikler düzenlenen bir alan. Bu parkta su savaşı, konser ve tiyatro gibi etkinliklerin yanında Kitap Okuma Festivali gibi pek çok güzel festival de düzenleniyor. Seğmenler Parkı'na yakın bir mesafede bulunan Kuğulu Park’a da uğrayabilir ve burada harika bir manzaraya karşı keyifle kahvaltınızı yapabilirsiniz.