Anitkabir Yakınındaki Oteller

En uygun Anitkabir yakınındaki otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Anitkabir yakınındaki otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Anitkabir Hakkında

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir, başkent Ankara’da, günümüzde Anıttepe olarak bilinen bölgede yer alıyor. Ayrıca Atatürk’ün silah arkadaşlarından İsmet İnönü’nün ve eski cumhurbaşkanlarından Cemal Gürsel’in mezarları da yine burada ziyaret edilebiliyor. Her yıl özellikle 10 Kasım’da ve milli bayramlarda adeta ziyaretçi akınına uğrayan Anıtkabir, kuşkusuz başkentin en dikkat çekici sembolik yapılarından. Dünyanın farklı ülkelerinden mimarların mücadelesine sahne olan proje yarışmasının sonucunda inşasına başlanan anıt mezardan önce bölgede rasathane bulunuyordu. Bu nedenle eskiden ‘’Rasattepe’’ olarak adlandırılan bu yerde ayrıca eski Anadolu uygarlıklarından kalıntılar yer alıyordu. Anıtkabir ve çevresinden çıkarılan antik eserler günümüzde Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde sergileniyor.

Tören Meydanı, Mozole ve Aslanlı Yol başta olmak üzere çeşitli bölümlerden meydana gelen Anıtkabir’in şüphesiz en dikkat çekici alanlarından biri ise Anıt Parkı. Amerika Birleşik Devletleri, Mısır, İspanya, Yunanistan ve Kanada gibi farklı ülkelerden getirilen fidanların dikildiği park günümüzde de pek çok ziyaretçiyi cezbediyor. Anıtkabir’de gezerken neredeyse her bölümde Atatürk’ün bağımsızlık ve ulusal egemenlikle ilgili sözlerini görebilirsiniz. Tören Meydanı, Zafer Kulesi, Barış Kulesi, İnkılap Kulesi ve Misak-ı Milli Kulesi gibi alanlarda ise Ulu Önder’in giysileri ile balmumu heykeli ve diğer eserler sergileniyor.  

Ankara’nın en fazla ziyaret edilen noktalarından olan Anıtkabir’e ulaşmak için başkentin çeşitli bölgelerinden kalkan otobüsleri kullanabilirsiniz. Anıtkabir ve civarı ayrıca Ankara’da konaklamak için de hayli ideal. Şehir manzaralı bölge otellerinde 24 saat oda servisi, toplantılarınızı gerçekleştirebileceğiniz salonlar ile günün farklı saatlerinde yemek servisinin yapıldığı restoranlar bulunuyor.

Anitkabir Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Aralık Haziran 284,00 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.