Anıtkabir Otelleri Ara

En uygun Anıtkabir otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Anıtkabir otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Anıtkabir Hakkında

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve önderi Mustafa Kemal Atatürk’ün istirahatgahı olan Anıtkabir, başkent Ankara’nın ziyaretçisini önemli ölçüde artırıyor. Ziyaretçilerin fazlalığı sebebi ile Anıtkabir ve çevresinde birçok otel bulunuyor. Yaklaşık olarak 1 kilometre yarıçapında bulunan bu tesisler, Anıtkabir’in de içinde bulunduğu Çankaya ilçesinin yapısı itibari ile eşsiz bir başkent manzarasını önünüze seriyor. Çevrede bulunan oteller, oda içerisinde konuklarının beğenisine sunduğu hizmetlerle önem kazanıyor. Konforlu ve dinlendirici yatak, klima, minibar gibi seçenekler otelde konaklayacak misafirlere sunuyor. Bunun yanı sıra Anıtkabir ve müzesinin ziyareti sonrasında dinlenmek ve dinç kalmak için yine otel içerisindeki spa ve uzak doğu masajlarını deneyebilir, rahatlamanın keyfine varabilirsiniz. Ayrıca Türk hamamı, sauna, kapalı havuz gibi seçenekler de bölgede bulunan tesislerde sizleri bekliyor. Akşamları yine şehrin manzarasını izleyerek, şehrin en iyi şefleri tarafından hazırlanan yemeklerin tadına da varabilirsiniz.

Oteller yalnızca Anıtkabir ziyareti yapmak istemeyen konukları için farklı seçeneklere de açık. Gürbüztürk Tabiat Parkı, Kurtuluş Parkı, Kuğulu Park, Atatürk Orman Çiftliği ve Hayvanat Bahçesi, Aziz Gregorius Kilisesi, Kocatepe Camii, Atakule gibi bolca seçenek konaklayacağınız bölge otellerine yürüme mesafesinde bulunuyor. Anıtkabir, şehrin tam kalbinde bulunduğu için ulaşım konusunda birçok seçenek sunuyor. Ulaşım ağı kapsamında metro, otobüs, minibüs ve taksilerin bulunduğu bölgede olması da ziyaret etmek isteyenleri buraya çekiyor. Otellerin bir kısmı hem AŞTİ’den hem de Esenboğa Havalimanı’ndan yaptıkları servislerle misafirlerini direkt olarak otele ulaştırabiliyor. Bunun yanı sıra otelinize havalimanı servisleri, belediye otobüsleri ve taksi gibi araçlar kullanarak da ulaşabilirsiniz.

Anıtkabir Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Aralık Haziran 284,00 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.

Anıtkabir Seyahat Yazıları