Anguilla Otelleri Ara

En uygun Anguilla otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Anguilla otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Anguilla Hakkında

Anguilla Karayip Denizi’nde bulunan bir ada devleti. Ülke, İngiltere’ye bağlı ve aynı zamanda Britanya denizaşırı topraklarından biri. Başkenti ise The Valley. Anguilla’da hiçbir kişi ya da kuruma vergi uygulanmıyor. Ekonomiyi offshore şirket ve bankalar ayakta tutuyor. Diğer önemli ekonomik kaynaklar balıkçılık ve turizm.

Anguilla’da muhteşem yemyeşil bir doğa ve masmavi bir deniz misafirleri karşılıyor ve ülke yaz turizmi için adeta bir cennet vaat ediyor. Anguilla’nın para birimi Doğu Karayip Doları ancak ülkede ABD Doları da yaygın olarak kullanılıyor.

Anguilla’da temmuz ve ağustos aylarında hava çok sıcak ve nemli oluyor. Kasım ile aralık ayı ise yoğun yağışlı geçiyor ve bu sürede birçok konaklama merkezi kapalı oluyor. Ülkeyi ziyaret etmek için en uygun dönem aralık – nisan ayları arasındaki zaman dilimi.

Anguilla’da kaldığınız süre boyunca güneşin, egzotik kumsalların ve berrak denizin doyasıya tadını çıkarabilirsiniz. Şnorkelle dalış ülke ziyaretçilerinin en sevdiği aktivitelerden. Island Liman’da rengârenk balıkçı teknelerinin denizi nasıl süslediğini görmeye gidebilir, St. George Kilisesi’ni ziyaret edebilir ve etkileyici kokularıyla insanı kendine çeken barbekü çadırlarında karnınızı doyurabilirsiniz.

Anguilla ziyaretçilerine başta kerevit ve ıstakoz olmak üzere deniz mahsulleri çeşitlerinden bolca denemeleri de tavsiye ediliyor. Anguilla’da trafik sol şeritten akıyor ve toplu taşıma sistemi bulunmuyor. Ülke genelinde ulaşım daha çok taksiler ve otel servisleri ile yapılıyor.

Misafirlerine unutamayacakları doğa manzaraları ile sakin ve romantik bir deniz tatili vadeden Anguilla’ya Türkiye’den direkt uçuş imkânı bulunmasa da en uygun aktarmalı bilet fırsatlarını Enuygun.com’da bulabilir ve satın alabilirsiniz.