Andorra Otelleri Ara

En uygun Andorra otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Andorra otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Andorra Hakkında

Resmi kayıtlarda Andorra Prensliği ismiyle anılan ve monarşi ile yönetilen küçük bir ülke Andorra. Güney Avrupa’da, Fransa ile İspanya’nın arasında yer alıyor. Denize kıyısı olmamasına rağmen bir turizm cenneti olma yolunda hızla ilerliyor. Andorra’da karasal iklim hâkim. Yıl boyunca yağışlar görülebiliyor. Özellikle kış ayları oldukça soğuk ve yoğun kar yağışlı geçiyor. Bu da Pirene Dağı eteklerinde kurulu olan Andorra’yı günümüzde popüler bir kayak merkezi haline getiren en önemli unsur.

Ülkede Akdeniz mutfağı yaygın. Deniz mahsulleri de sıklıkla tüketiliyor. Fakat restoranlar en geç 22:30 civarında kapandığından akşam yemeği saati konusunda dikkatli olmanızda yarar var. Gece hayatı ise oldukça hareketli. Gümrük vergisinden muaf çok sayıda mağaza ile Andorra alışveriş tutkunlarını cezbediyor. Ülke genelinde alışveriş merkezleri sabah erken saatte açılıyor, hafta içi 20:00 hafta sonu 21:00 saatlerine kadar açık olsa da cadde üzerindeki mağaza ve butikler gün ortasında siesta molası veriyor ve kapalı oluyor. Alışveriş saatlerini buna göre ayarlamayı unutmamalısınız. Andorra’ya gidenlerin sıklıkla ziyaret ettikleri yerlerin başında Madrius Vadisi, St. Estee Kilisesi, La Margineda Köprüsü ve Parlamento Binası geliyor. Pirene Dağları’nı kaplayan çam ağaçlarından elde edilen bal da ziyaretçilerin alışveriş listesinde yer alıyor. Trekking, balon turu, kayak ve snowbord turistlerin en çok tercih ettiği aktiviteler. Ziyaretiniz mart ayına denk gelirse her yıl yapılan kış sporları festivaline de katılabilirsiniz.

Andora’nın kendi para birimi yok ancak Avrupa Birliği üyesi olmasa da ülke piyasasında yaygın olarak Euro kullanılıyor. Ülkede havalimanı bulunmadığından Andorra’ya ulaşım ancak Fransa veya İspanya üzerinden yaklaşık 3 saatlik kara yolculuğu ile sağlanıyor. Bu nedenle ülke

Türk vatandaşlarından her ne kadar vize istemiyor olsa da Shengen vizesi almak gerekiyor. Seyahatiniz sırasında sahip olmanız gereken Schengen vizesi ile ilgili bilgi almak isterseniz tıklayın. Andorra’ya seyahat etmek için en uygun uçak bileti fırsatlarını Enuygun’da bulabilir, alternatifleri karşılaştırabilir ve biletinizi satın alabilirsiniz.