Ancona Otelleri Ara

En uygun Ancona otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ancona otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Ancona Hakkında

İtalya’nın merkezi Marche bölgesinde, aynı adlı Ancona ilinin merkezi olan Ancona, Adriyatik Denizi kıyısında konumlanan bir liman kentidir. Aynı zamanda Adriyatik Denizi’nin en büyük ticaret limanı olan Ancona’da, gemi yapım tersaneleri bulunmaktadır.

Son derece köklü bir tarihe sahip olan şehirde, kayda değer birçok Roma Dönemi kalıntıları ve Bizans öğelerinin karıştığı Romanesk mimarı tarzı yaygındır. Şehirde gezilip görülmeye değer tarihi yapılar ve müzeler bulunmaktadır. Ancona M.Ö. 4.yüzyılda Siracusa Yunan sömürgesi olarak kurulmuştur. Ardından Roma ve Bizans gibi köklü imparatorlukların egemenliği altında varlığını devam ettirmiştir. Sonraları birçok kez el değiştiren Ancona, gerek 1.Dünya Savaşı’nda gerekse 2.Dünya Savaşı’nda önemli bir İtalyan donanma üssü olmuştur. Stratejik bir öneme sahip olması yüzünden, 2.Dünya Savaşı’nda müttefik hava kuvvetlerinin bombardıman hücumlarına maruz kalmış ve tarihi liman bölgesi tümüyle tahrip edilmiştir.

Ancona gezilecek yerleri arasında Ortaçağ’dan kalma kiliseler, 15.yüzyılda inşa edilen Tüccarlar Loncası, 13. Roma İmparatoru Trajan’ın Zafer Takı ve Mimar Luigi Vanvitelli'nin yaptığı 18.asırdan kalma Lazaretto ön plana çıkmaktadır. Müzeleriyle de dikkat eken bu kentte, önemli resim sanatı eserlerinin bulunduğu Şehir Güzel Sanatlar Galerisi, ilginç bir arkeolojik koleksiyondan oluşan Marche Ulusal Müzesi ve Katedral Dıocesan Müzesi de şehrin mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerindendir.

Ancona, gerek mimari yapıları, gerekse kültürel ve sanatsal zenginliği ile turistlere özel bir seyahat deneyimi sunmaktadır. Ancona hava ulaşımı Ancona Falconara Havaalanı ile sağlanabilmektedir. Havaalanı, Ancona şehir merkezine yaklaşık 25 dakikalık mesafede yer almakta olup havaalanından şehir merkezine raylı sistemle toplu ulaşım vardır. İstanbul – Ancona arası uçuşların süresi ise 1 veya daha fazla aktarma ile en az 4 saat 45 dakikadır.