Amos Otelleri

En uygun Amos otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Amos otellerini listele.

Amos Hakkında

Harricana Nehri kıyısında bulunan Amos, Kanada’nın Quebec eyaletinin batısında yer alan küçük bir yerleşim yeridir. Abitibi bölgesinin ilk yerleşim yerlerinden biri olan Amos’a 1900’lerden itibaren yerleşimciler ilgi göstermiş ve bugünkü Amos’un temelleri atılmıştır. Kanada’nın en küçük yerleşim bölgelerinden biri olan Amos’da iklim koşulları da yıl boyu soğuk ve serin geçer.

Civarda bulunan büyük yerleşim birimlerine kıyasla daha sakin bir yaşamın sürdüğü Amos’da tarihi binalar günümüzde genellikle devlet dairesi olarak kullanılmaktadır. Genellikle soğuk hava koşulları nedeniyle yakın çevrede bulunan kış sporları merkezlerine gelenler tarafından tercih edilen Amos’da göl kenarında gezebilir, küçük dükkanlardan alışveriş yapabilirsiniz. Kanada’nın Fransızca konuşulan bölümü Quebec’de yer alması ve küçük bir yerleşim birimi olmasının da etkisiyle Fransızca bilmeyenlerin zorlanabileceği Amos’da İngilizce de yaygın olarak konuşulur.

Doğa sporlarına meraklıysanız, Harricana Nehri kıyısında kanoyla gezebilir veya bisikletle civarı keşfedebilirsiniz. Genellikle yıl boyu soğuk bir iklime sahip olan Amos’u ziyaret etmek için ise Temmuz ve Ağustos aylarını tercih etmeniz daha ılıman ve sıcak bir iklimde hem Amos hem de civardaki yerleri gezmenizi kolaylaştıracaktır.

x