Alexandria Otelleri Ara

En uygun Alexandria otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Alexandria otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Alexandria Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri’nde, Potomac Nehri üzerinde bulunan Alexandria şehri, tarihi bir yerleşim yeridir. Bu kent, özellikle kırmızı tuğlalı kaldırımları ile dikkat çeker. Potomac Nehri üzerinde tekne turu yapabilen turistler, aynı zamanda nehir kıyısında konumlanan restoranlarda yemek de yiyebiliyor.

Tarihi mimari yapıları ile gözlerinizi alamayacağınız bu şehirde müzeleri de ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Şehirde George Washington Masonik Ulusal Anıtı ve Gözlem Güverte, Christ Kilisesi, John Carlyle Evi, Lee-Fendall Evi, Pazar Meydanı gezilip görülmesi gereken noktalar arasında bulunuyor. Müze müdavimlerinin ve sanat meraklılarının uğrak yeri olan bu şehir, alışveriş için de tercih edilebilecek önemli merkezlerdendir.

Alexandria şehrinde ayrıca dinlenip vakit geçirmek için çok sayıda park yer alıyor. Aynı zamanda yüzme, tenis, voleybol, basketbol, golf gibi sporlar için olanaklar sunan şehirde yıl boyunca çeşitli spor karşılaşmaları da düzenleniyor. Bu kentte ulaşım da oldukça kolay. Tren yolculuğu ile ABD’nin başkenti Washington’a kolayca ulaşılabiliyor. Aynı zamanda bisiklet veya taksiler de kent içi ulaşım için alternatifler arasında. Ülkeler arası seyahatte ise başkent üzerinden uçakla şehre ulaşım sağlanabiliyor.