Alajuela Otelleri Ara

En uygun Alajuela otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Alajuela otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Alajuela Hakkında

Alajuela şehri Kosta Rika’nın başkent San Jose’den sonraki ikinci büyük şehri. 9750 kilometrekare üzerine kurulu ve ülkenin kuzey bölümünün merkezi olan kentin San Jose’ye uzaklığı ise sadece 21 kilometre.  Şehir, merkezinde bulunan büyük kırmızı kubbeli katedral ve önündeki mango ağaçlarından dolayı ‘Mango şehri’ olarak da anılıyor. Geleneksel kasabaları, nehirleri, ormanları ve yanardağlarıyla dünya çapındaki doğaseverlerin ilgi odağı olan bölgede birçok milli park, yaban hayatı koruma alanı gibi doğal hazine bulunuyor. Tarihi, kültürü ve doğal güzelliklerinin iz bırakacağı fantastik bir yaz kaçamağı için en uygun şehirlerden olan Alajuela’da gezip görülecek birçok yer bulunuyor. Kosta Rika’nın vahşi yaşamını sergileyen Ave Hayvanat Bahçesi, muhteşem manzarası ve sunduğu binicilik, yürüyüş, rafting gibi spor imkanlarıyla Arenal Volkanı Ulusal Parkı, 8885 metrelik aktif volkan Poas Ulusal Parkı, Botanik Orkide Bahçesi ve Kelebek Çiftliği şehrin doğal güzelliğinin simgelerinden. Şehrin tarihini ise beyaz mermer temelli Alajuela Katedrali, Barok mimarili Agony Kilisesi ve Juan Santamaria Müzesi’nde tanıyabiliyorsunuz.  

Tarihte Kosta Rika’nın işgalinde Amerikalı bir asker olan William Walker’a karşı savaşırken ölen ulusal kahraman Juan Santamiaria’nın doğum yeri olan kentte her yıl 11 Nisan’da festivaller düzenleniyor. Temmuz ayı ise konserler, fuarlar ve geçit törenleriyle karşılaşacağınız Mango Festivali dönemi. Şehirde aralıktan nisan ayına kadar kurak bir mevsim hakimken, mayıstan kasım ayına kadar da yağmur görülüyor. Bölgenin yağışın bol olmasından kaynaklanan bereketli topraklarında ise pirinçten mısıra, şeker kamışından tropik meyvelere kadar birçok ürün yetişirken, kent tüm ülkenin en büyük kahve üreticisi olma özelliği taşıyor. Poas Volkanı yamaçlarındaki kahve plantasyonlarında ekim-şubat ayından itibaren kahve hasadı başlıyor.

Kosta Rika’nın San Jose’de bulunan tek ana uluslararası havaalanı Juan Santamaria Uluslararası Havaalanı'na sadece birkaç dakika uzaklıkta olan kente otobüs ve taksiyle çok rahat ulaşabiliyorsunuz.