Akumal Otelleri Ara

En uygun Akumal otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Akumal otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Akumal Hakkında

Meksika’nın Yutacan Yarımadası’nda, Playa del Carmen ve Tulum arasında küçük bir kasaba olan Akumal, Maya dilinde ‘Kaplumbağaların Yeri’ anlamına geliyor. Dünyanın en büyük ikinci resif alanına sahip Akumal sahilleri, aynı zamanda kaplumbağaların da yuvalama alanı. Maya Rivierasının tam kalbindeki bu güzel ve ünlü belde, Meksika Karayipleri’nin de en turistik can damarı. Dalış ve derin deniz balıkçılığı açısından gelişmiş bir turizm sektörüne sahip Akumal’da yeşil kaplumbağalar ve vatozlarla dolu deniz çayırları oldukça fazla. Hindistan cevizi ağaçları ile kaplı beyaz kumlu plajları ve tertemiz turkuaz sularıyla bir tatil cenneti olan beldede çok sayıda dalış firması bulunuyor. Sert mercan resifleri, Mavi Tang, Papağan Balığı, Kelebek Balığı gibi sürülerle karşılaşacağınız dalışlarınızda vatozlara karşı dikkatli olmanız konusunda da uyarılıyorsunuz. Doğasının tadını çıkarmak için sahil boyunca yürüyüş yapabiliyor, bisikletle gezebiliyorsunuz.

1959 yılında eski batıkların peşinde Meksikalı bir maceracı olan Pablo Bush Romero’nun bölgeye gelip toprakları satın almasıyla kurulan Akumal, bugün modern olanaklara ve otellere sahip bir tatil beldesi. Muhteşem villaları, deniz ürünleri restoranları, el sanatları pazarı ve kaplıcalarıyla da göz dolduran belde hala Mayalar’dan kalan etnik yapısını da koruyor. Akumal’ın en tanınmış bölümü bir aktivite merkezi olan ana koy bölgesi. Akumal Playa olarak anılan bu bölgede şnorkelinizi takıp kaplumbağalarla beraber yüzebiliyorsunuz.  Akumal’ın en kuzeyinde tatlı suyun denizle buluştuğu nokta olan Yal-ku Lagünü ile daha sessiz bir koy olan Half Moon Bay’da Akumal’ın keşfe açık diğer bölgelerini oluşturuyor.

Akumal’a en yakın havaalanı yaklaşık 1 saat sürüş mesafesinde ve 90 kilometre uzaklıkta olan Cancun Uluslararası Havalimanı. Havalimanından Akumal’a taksi, otobüs, havalimanı servisiyle ulaşmanız mümkün. Dilerseniz havalimanından araç da kiralayabiliyorsunuz.