Ana sayfa   Otel   Türkiye   İstanbul (Büyükşehir)
2.279 tesis
  İstanbul Avrupa Yakası
1.125 tesis
  Aksaray, İstanbul, Türkiye

Aksaray, İstanbul, Türkiye Otelleri

En uygun Aksaray, İstanbul, Türkiye otel fiyatları arasında sıralama ve karşılaştırma yapabilir, en ucuz Aksaray, İstanbul, Türkiye otellerini listeleyebilirsiniz.

 1. Holiday Inn Istanbul City

  Turgut Ozal Cad.(Millet Cad.) No: 189

  Kahvaltı seçenekli
  İyi (3,5)

  297 değerlendirmeye göre
 2. Ottoman's Life Hotel - Özel Belgeli

  Adnan Menderes bulvarı Vatan caddesi No:53 Fatih

  Kahvaltı seçenekli
  Harika! (4,5)

  23 değerlendirmeye göre
 3. Crowne Plaza Istanbul Old City

  Ordu Cad. 226 Laleli / Eminönü

  Kahvaltı seçenekli
  Çok iyi! (4,0)

  689 değerlendirmeye göre
 4. Star City Hotel

  Vatan Caddesi sehit Pilot Mahmut Nedim Sk. No:1 Fatih

  Kahvaltı seçenekli
  İyi (3,0)

  17 değerlendirmeye göre
 5. History Hotel

  Gençtürk Caddesi Sirvanizade Sk. No:14

  Kahvaltı seçenekli
  İyi (3,5)

  8 değerlendirmeye göre
 6. Grand Anka Hotel

  Molla Gürani Cad. No: 46

  Kahvaltı seçenekli
  Çok iyi! (4,0)

  23 değerlendirmeye göre
 7. Ramada Istanbul Old City

  Millet Sokak No: 82 Findikzade

  Kahvaltı seçenekli
  Çok iyi! (4,0)

  122 değerlendirmeye göre
 8. Sorriso

  KEMALPASA MAH.ORDU CAD.LALELI 60

  Yarım pansiyon, Kahvaltı seçenekli
  İyi (3,5)

  50 değerlendirmeye göre
 9. Marmaray Hotel

  Guvenlik Caddesi No:43 Old City Yenikapi

  Kahvaltı seçenekli
  Çok iyi! (4,0)

  71 değerlendirmeye göre
 10. Darkhill Hotel

  Koca Ragip Pasa Cad No: 19 Laleli Sultanahmet

  Kahvaltı seçenekli
  Çok iyi! (4,0)

  133 değerlendirmeye göre

İstanbul Aksaray Rehberi 

İstanbul Aksaray Hakkında 

İstanbul’un en eski semtlerinden bir olan Aksaray aynı zamanda çok sayıda otele de ev sahipliği yapar. Bağlı bulunduğu Eminönü ilçesi zaten İstanbul’un en turistik ilçesidir. Öyle ki Aksaray’dan yürüyerek ya da tramvayla; Sultanahmet Camisi, Ayasofya, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı, Kapalıçarşı gibi turistik yerlere rahatlıkla gidebilirsiniz. Üstelik Aksaray ve çevresinde daha başka turistik yerler de vardır. Sadece buraları gezmek bile zaman alır. Aksaray’dan İstanbul’un pek çok ilçesine toplu ulaşım aracı bulunur. Taksim dolmuşları, Kabataş, Otogar ve Yeşilköy’e kadar giden metro ile Üsküdar ve Kadıköy’e bağlanan Marmaray, Aksaray ve çevresinden kalkar. Bu yüzden de Aksaray’dan Sultanahmet’e kadar olan bölge, özellikle Laleli semti, günümüzde artık tamamen otellerle dolmuştur. Yine Haseki Hastanesi, Cerrahpaşa ve Çapa Tıp Fakülteleri de Aksaray’a yakın yerlerde konumlanmıştır.

Gezilecek Yerler:

Beyazıt Meydanı ve Beyazıt Camisi: İstanbul Üniversitesi’nin bulunduğu meydan ve meydanda yer alan Beyazıt Camisi, günün her saati kalabalık bir bölgedir. Cami II. Beyazıt tarafından yaptırılmıştır.

Sahaflar Çarşısı: Beyazıt Camisi’nin hemen arkasında kalan bir bölgede eski el yazması kitapların satıldığı nostaljik bir çarşıdır.

Ragıp Paşa Kütüphanesi: Divan şairlerimizden Ragıp Paşa tarafından yaptırılan külliyesinin bir parçası, kütüphane olarak kullanılmaktadır. Depremden zarar gördüğü için restorasyon çalışmaları yapılmaktadır.

Kapalıçarşı: İçerisinde yaklaşık 4000 dükkanın bulunduğu dünyanın en eski Kapalıçarşılarından birisidir. Yapımına Fatih Sultan Mehmet tarafından başlanmıştır.

Kariye Müzesi: İstanbul’un fethinden önce kilise olan, daha sonra camiye çevrilen yapı, günümüzde müze olarak ziyaret edilebiliyor. Yapımına 6. yüzyılda başlandığı tahmin ediliyor.

Kız Taşı: Bizans İmparatoru Markianos tarafından 455 yılında yaptırılmıştır. Fatih semtinde yer alır. İçerisindeki tılsımların İstanbul’u koruduğuna inanılır.

Kadınlar Pazarı: Fatih’te Unkapanı İMÇ Çarşısı’nda yer alan Siirt, Adıyaman, Diyarbakır gibi şehirlerin yemeklerinin, yöresel lezzetlerin satıldığı ve yapıldığı yerdir.

Fatih Camisi: Fatih Sultan Mehmet tarafından şehrin yedi tepesinden biri üzerine inşa edilmiş camidir. 1766 yılındaki depremden zarar görmüş ve yeniden onarılmıştır.

Şehzadebaşı Camisi: Kanuni Sultan Süleyman’ın ölen oğlunun anısına Mimar Sinan’a yaptırdığı camidir. Su kemerlerine gelmeden sağ tarafta yer alır.

Süleymaniye Camisi: Mimar Sinan’ın kalfalık eserim dediği, İstanbul’un en büyük ve görkemli camilerinden birisidir.

Ayın 1’i Kilisesi: Unkapanı’nda yer alan Bizans kilisesidir. Özellikle her ayın 1’inde düzenlenen ayinleriyle ünlüdür.

Bizans Sarnıçları: Aksaray’dan Unkapanı’na doğru giden yol üzerinde yer alan İstanbul’un su ihtiyacını gidermek amacıyla yapılan su kemerleridir.

Yenikapı Marmaray İstasyonu: Marmaray kazı çalışmaları sırasında bulunan, özellikle Bizans dönemi eserlerin sergilendiği metro istasyonudur.

Topkapı Fetih Müzesi: İstanbul’un fethinin üç boyutlu resimlerde anlatıldığı Topkapı’daki müzedir.

Gece Hayatı:

Aksaray’da İstanbul’un renkli gece kulüplerinin yer aldığı yerler bulunur ancak burası genelde erkeklere yöneliktir. İsimlerine aldanıp eşiniz ya da kız arkadaşınızla gitmeniz tavsiye edilmez. Onun dışında genelde turistlerin gittiği kafe ve barlar da vardır.

Kadınlar Pazarı’nda ise yöresel yemek yapan lokantalar yer alır. Son yıllarda Aksaray’da art arta açılan kebapçıların ünü artmıştır. Kebapçılar genelde Aksaray-Horhor arasındaki bölgededir. Yine ünlü Vefa Bozası da bu semttedir. Vefa’da bozanın ve sirkenin yapıldığı aynı zamanda da satıldığı, tarihi bir dükkan da vardır.

Ulaşım:

Aksaray, İstanbul’da toplu ulaşıma en rahat ulaşabileceğiniz semtlerden birisidir. Eski bir semt olması sebebiyle de hemen her yere toplu ulaşım vardır. Tramvay, Marmaray, Taksim metrosu ve Otogar metrosu gibi raylı sistemin tüm çeşitlerine binebilirsiniz. Otobüs ve Taksim dolmuşları ise sürekli işler. Taksi ya da trafik sıkışıksa yürüyerek pek çok turistik noktaya ulaşabilirsiniz. Tramvayla Kabataş ya da Zeytinburnu’ya kadar, Marmaray’la Kadıköy ya da Üsküdar’a, metroyla Taksim’e ya da Otagar metrosuyla da Bakırköy-Yenibosna’ya kadar gidebilirsiniz.

Bunları yapmadan dönmeyin: 

Yenikapı Marmaray İstasyonu’nu gezmeden,

Kapalıçarşı’ya gitmeden 

Beyazıt Meydanı’nda dolaşmadan

Sahaflar Çarşısı’nda eski kitapları incelemeden

Kadınlar Pazarı’nda Büryan yemeden

Vefa’da boza içmeden Aksaray’daki kebapçılarda, kebap yemeden dönmeyin

Alışveriş:

Aksaray’dan başlayıp Beyazıt’a kadar uzanan bölgede özellikle Laleli semtinde çok sayıda mağaza vardır. Bu büyük ve bol ürün çeşidi bulunan mağazalarda genelde Rus ya da Arap piyasasına yönelik ürünler satılır. Fatih semtinin ise çarşısı ve mağazaları ünlüdür. Fatih’te gelinlik ve gece kıyafeti satan çok sayıda mağaza ve moda evi vardır. Otantik bir şeyler ya da altın gümüş gibi takılar almak isteyenler, yürüyerek Kapalıçarşı’ya gidebilir. Yine Kadınlar Pazarı’ndan ise yöresel baharat, bal vs gibi çok sayıda yiyecek türü alınabilir.

x