Akbük Otelleri Ara

En uygun Akbük otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Akbük otellerini listele.

Akbük Hakkında

Aydın'ın Didim ilçesine bağlı olan Akbük, Didim ilçe merkezine 23 km, Milas-Bodrum Havalimanı'na ise yaklaşık 45 km mesafede yer alıyor. 11 km uzunluğundaki sahil şeridi ve bir tanesi mavi bayraklı olan çok sayıda kumsal plajı ile turizm Akbük'de hayli gelişmiş. Balıkçılık da Akbük ekonomisinde önemli bir yere sahip. Akbük Körfezi balık çeşitliliği açısından oldukça zengin. Yörede olta balıkçılığı da yaygın olarak yapılıyor. Bu nedenle Akbük ziyaretçilerine taze deniz mahsullerini denemeleri özellikle tavsiye ediliyor.

Günümüzde kütüphane ve kültür merkezi olarak kullanılan Tarihi Rum Kilisesi Akbük ziyaretçilerinin görmesi gereken yerlerden biri. Yeterli vakti olanlar Akbük çevresindeki Bafa Gölü, Priene Antik Kenti, Apollon Tapınağı ve Dilek Yarımadası Milli Parkı'nı da gezebilirler. Akbük yakınlarında çok sayıda kaplıca merkezleri de bulunuyor.

Akbük sahilinin sadece 100 metre kadar açığında bulunan ve Akbük'ün simgesi hâline gelmiş olan Saplı Ada'ya gitmek yöre için klasik bir ritüel hâlinde. Saplı Ada'nın isminin geldiği ve adanın sapı konumunda olan, ada ile anakarayı birbirine bağlayan ve sular çekildiğinde sadece 50 -60 cm derinlikte kalan bir yol bulunur. Bu nedenle Saplı Ada'ya yüzmenin dışında denizin içinde yürüyerek de ulaşmak mümkün olur. Hemen yanındaki Kömür Adası da ziyaret edilebilir.

Akbük Galeri

x