Akbük Otelleri Ara

En uygun Akbük otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Akbük otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Akbük Hakkında

Aydın şehrine bağlı Didim ilçesinin büyüleyici güzelliklere sahip bir beldesi olan Akbük; muhteşem plajı, etkileyici koyları ve tertemiz havasıyla doğanın içinde tatil yapabileceğiniz bir yer. Didim merkezine sadece 15 dakika uzaklıkta olan Akbük hem sessiz ve huzurlu ortamı hem de mavi bayraklı plajından dolayı tercih ediliyor. Turizm olanaklarının çok geliştiği Akbük beldesinde her bütçeye uygun konaklama imkanları ve Akbük Koyu çevresinde kamp alanları bulunuyor. Akbük gezinizde ilk uğramanız gereken yerlerden biri olan Akbük Plajı, Didim’in en huzurlu plajı ve Didim’in diğer plajları kadar kalabalık değil. Sakin bir ortamda masmavi denizin tadını çıkarabileceğiniz mavi bayraklı Akbük Plajı’nın sığ suları çocuklu aileler için de ideal.

Akbük Koyu ise tekne ve yat gezilerinin en önemli duraklarından biri. Balıkçı restoranları ve su sporları merkezleriyle ünlü olan bu güzel koyda her mevsim ayrı bir güzelliğe şahit olacaksınız. Didim otelleri, bu koyu gezmek isteyenler için günübirlik turlar düzenleyebiliyor. Akbük Koyu’nun hemen ilerisinde Saplı Ada bulunuyor ve bu iki koy arasında pek çok güzel kamp alanı var. Arkası çam ormanları önü ise masmavi denizle çevrili kamp alanlarında çadırınızı kurarak unutulmaz bir tatil yapabilirsiniz. Didim’in simgesi olan Saplı Ada ise M.Ö. 1500 yılında büyük bir volkan patlamasında etrafa saçılan lavlar ve küllerle oluşmuş çok ilginç bir ada ve hala görülebilen kül tabakası turistlerin çok ilgisini çekiyor. Saplı Ada’ya çakıllı bir yürüyüş yolundan veya tekne gezileriyle ulaşabilirsiniz.

Akbük ve Didim’in hem tarihi hem de doğal güzelliklerini görmek için ise Didim Kutsal Yol’da bir doğa yürüyüşüne çıkabilirsiniz. Bu rota sizi Roma dönemi antik kalıntıları hem de Bafa Gölü Tabiat Parkı güzellikleri arasında gezdirecek.

Akbük Galeri

Akbük Seyahat Yazıları