4. Sayfa Agadir Otelleri Ara

En uygun Agadir otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Agadir otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Agadir Hakkında

Fas’ın güneyinde yer alan en büyük kent olan Agadir, aynı zamanda Souss-Massa-Draa bölgesinin başkentidir. Atlantik Okyanusu’nun kıyısında, Atlas Dağları’nın eteğinde ve Souss Nehri’nin okyanusla buluşma noktasının hemen kuzeyinde konumlanan bu kent, önemli bir balıkçılık ve ticaret limanıdır.

Tarım ürünlerinin zenginliği ve deniz mahsulleriyle meşhur olan Agadir, aynı zamanda dünyanın bir numaralı sardalya ihracat limanıdır. Agadir ayrıca eğlenceli gece yaşamı ve Souss-Massa Nehri Ulusal Parkı, Kuşlar Vadisi, Agadir Kalesi ve Souk al Had gibi gezilecek yerleriyle harika bir turizm şehridir. Agadir’in her yerinde, turizm tüm yıla yayılmıştır.

Çevresindeki Anti Atlas Dağları, Sahara ve doğal parkların yanı sıra birbirinden muhteşem bakir plajlara sahip olan Agadir’de, kış aylarında bile hava sıcaklığı gün içinde 20 derece civarındadır. Şehrin kolay ulaşılabilen güzel plajlarının en önemli özellikleri ise kaliteli kumu, rüzgarsız ve sakin ortamıdır. Ayrıca bu şehirde gezilecek daha birçok yer ve yapılabilecek aktiviteler vardır. Agadir geniş binaları, modern otelleri, Avrupai kafeleri ve geniş yolları ile geleneksel Fas kentlerine benzemeyen, oldukça modern, canlı ve yoğun bir kenttir. Agadir’in bir başka zenginliği de “Souk” adı verilen ve çeşitli alışverişlerin yapılabildiği birbirinden güzel çarşılarıdır. Özellikle Souk al Had, çok havalı bir yapıya sahip olmasa da Fas’ın en büyük geleneksel çarşısıdır. Ayrıca Inezgane’deki gümüş takıları, meyve ve baharatlarıyla meşhur Souk ve Taroudant’taki halıları ve mücevherleriyle ünlü Souk da görülmeye değerdir.

Agadir hava ulaşımı Agadir Al Massira Havaalanı ile sağlanabilmektedir. Havaalanı, Agadir şehir merkezine yaklaşık 25 km gibi oldukça yakın bir mesafededir ve birkaç ayrı yol güzergahını kullanarak şehir merkezine ulaşmak mümkündür. İstanbul – Agadir arası uçuşlar ise 1 veya daha fazla aktarma ile en az 7 saat 20 dakika sürmektedir.

Agadir Galeri