Adrian Otelleri Ara

En uygun Adrian otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Adrian otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Adrian Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri’nin Michigan Eyaleti’nin Lenawee şehrinin merkezi olan Adrian, aynı zamanda eyaletin Ohio Eyaleti’ne olan sınırını oluşturuyor. Pennsylvania’daki Erie ile Michigan’daki Kalamazoo arasındaki tren yolu üzerinde kurulan ve bu yönüyle gelişen şehir, dünyada ilk demir ve tel çit fabrikasının kurulduğu şehir. Dünyanın birçok noktasına çit gönderen şehir zamanla “Çitin başkenti” adını aldı. Kanada’nın simgesi olan akağaç, Adrian’ın da simgesi halinde. Şehirdeki her işletme, dernek, kulüp ve takım içinde akağaç (maple) geçen isimlere sahip.

Şehirde ayrıca akağaçtan üretilen şeker ve akağaç ürünlerinin üretildiği işletmeler de yer alıyor. Şehrin dağ ve parkları da özellikle dağ bisikletçilerinin ilgisini çekiyor. Heritage Park ve Trestle Park içinden geçen nehirlerle doğa yürüyüşü ve dağ bisikletçilerinin ülkedeki en uğrak noktaları arasında yer alıyor.

Şehrin diğer bir uğrak noktası ise Croswell Operası. 1866’dan beri birçok etkinliğe ev sahipliği yapan operanın en meşhur misafiri ise ABD’nin en eski orkestrası sayılan, 1836’da kurulan Adrian Şehir Orkestrası. Adrian’ın tek havalimanı, Lenawee Havalimanı. Şehrin 5 kilometre güneybatısında bulunan havalimanı aynı zamanda şehrin ticaret merkezi içerisinde kalıyor.