Abha Otelleri Ara

En uygun Abha otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Abha otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Abha Hakkında

Suudi Arabistan’ın güneybatısında yer alan Asir Eyaleti’nin başkenti Abha, yüksek rakımı, serin havası ve doğasıyla ülkenin en önemli, iç turizm noktası. Arap Yarımadası’nın en yüksek tepesini de içinde barındıran şehir, bazı bakanlık ve kraliyete ait çalışma ofislerine de ev sahipliği yapıyor. 2200 metre yükseklikteki bir vadi çevresine kurulu olan Abha, özellikle yazları 35 derecelerde seyreden hava sıcaklığıyla Suudi Arabistan içerisinde en çok ziyaret edilen nokta. Özellikle şehrin merkezinde yer alan Yeşil Dağ, 3207 metre yüksekliğiyle Souda Park ve Abha Baraj Gölü gibi noktalara yıl boyu akın eden yerli ve yabancı turist ülkenin genelinde görülmeyen sağanak yağış ve eksilerde seyreden sıcaklıklara da denk gelebiliyor.

Şehirde 1800’lü yıllarda inşa edilen ve yakın döneme kadar kraliyet ailesinin kullandığı bir saray yer alıyor. Bugün müze olarak yerel kültüre ait öğelerin sergilendiği Shadda Sarayı’nda tarihi eserleri de ziyaret etmek mümkün.

Şehrin en önemli turistik yapıların arasında ayrıca Abha Ulu Camii de bulunuyor. Bölgenin en önemli turistik destinasyonlarından Abha’ya ulaşım için şehrin 19 kilometre doğusundaki Abha Uluslararası Havalimanı kullanılıyor. Havalimanına özellikle bölgedeki Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Mısır, Yemen ve Umman’dan direkt uçuşlar gerçekleşiyor.