2. Sayfa Aberdeen Otelleri Ara

En uygun Aberdeen otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Aberdeen otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Aberdeen Hakkında

Birleşik Krallık’ın İskoçya ülkesinin nüfus bakımından 3. büyük şehri olan Aberdeen, şehirdeki yapılarda hakim olan gri renkten dolayı Gri Şehir, Granit Şehir ya da Gümüş Şehir olarak anılıyor. Kuzey Denizi’nden 1970’lerden başlayarak petrol çıkarılmaya başlanmasıyla adının önüne Avrupa’nın enerji ve petrol başkenti ismi de eklenen Aberdeen, Birleşik Krallık’ın kuzeyinin en işlek limanına, dünyanın da en işlek helikopter pistine ev sahipliği yapıyor.

Ülkede çıkan petrole bağlı olarak üretilen ürünlerin başında tekstil ürünleri, plastik, sanayi hammaddesi ve akaryakıt geliyor. Petrol dışında da önemli bir üretim şehri olan Aberdeen’de orman ürünleri, kağıt ve balık üretimi de ön plana çıkıyor. Sahilleri “Altın Kumsal” olarak anılan Aberdeen yılın kısa bir kısmında denize girilebiliyor ancak şehri turistik kılan sadece kumsalları değil. Şehir tarihi yapıları ve müzeleriyle de ön plana çıkıyor. Özellikle petrol bulunana kadar balıkçı şehri olan Aberdeen’in deniz müzesi, 17 yüzyılda cezaevi olan The Toolboth Müzesi, Provost Skene Şatosu, Aberdeen Sanat Merkezi ve Wellington Asma Köprüsü şehrin önde turistik noktalarından.

Aberdeen’e liman ve tren garı dışında havayoluyla ulaşım imkanı da bulunuyor. Şehrin 10 kilometre kuzeybatısında bulunan Aberdeen Havalimanı ile şehir merkezi arasında otobüs hatları yer alıyor.

Aberdeen Galeri