ABD Virgin Adaları Otelleri Ara

En uygun ABD Virgin Adaları otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz ABD Virgin Adaları otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

ABD Virgin Adaları Hakkında

Karayip Denizi’nde yer alan Amerikan Virjin Adaları, Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlı bir adalar topluluğu. Başkenti Charlotte Amalie olan adaların resmi dili İngilizce. Atlas Okyanusu’nda, kıtalara ve diğer kara parçalarına oldukça uzak mesafede yer alan adalara gelen ilk yerleşimcilerin Aravak Yerlileri olduğu tahmin ediliyor.

Ünlü kâşif Kristof Kolomb tarafından keşfedilen adaların ilk olarak ‘’Santa Ursula y las Once Mil Virgines’’ olarak anıldığı biliniyor. Geçmişte bir süre korsanlar tarafından yönetilen adalar İspanyollar, Fransızlar ve sonrasında Malta Şövalyeleri tarafından egemenlik altına alındı. Sonraki dönemlerde kölelerin çalıştırıldığı şeker kamışı ve rom üretiminin merkezi haline gelen adalar, Amerika Birleşik Devletleri tarafından 25 milyon Amerikan Doları karşılığında satın alındı.

Büyük Antiller’in bir parçası olan adalarda yaklaşık 110 bin kişilik bir nüfus yaşıyor. Nüfusun önemli bir bölümü siyahilerden, geride kalanları ise Porto Riko kökenli beyazlardan oluşuyor. Amerikan Virjin Adaları’nın temel geçim kaynağı turizm. Adaların kıyıları boyunca uzanan muhteşem plajlar her yıl Amerika Birleşik Devletleri ve yakın çevrede yer alan diğer ülkelerden gelen turistler tarafından ziyaret ediliyor. Ülkenin diğer başlıca gelir kaynakları arasında ilaç sanayisi, kimyasal maddeler ve tekstil var. Tüm bu faaliyetlerin yanı sıra adalar dünyanın en büyük petrol rafinelerinden birine de ev sahipliği yapıyor. Tarımsal üretim ülkede yeterli düzeyde değil ve birçok tarım ürünü yurt dışından ithal ediliyor.

Amerikan Virjin Adaları’nda iklim ise yıl boyunca sıcak ve bazı dönemlerde fazlasıyla bunaltıcı. Sıcaklık ortalaması adalarda yıl boyu 27-32 derece arasında değişiyor. Geceleri ise sıcaklıklar genel olarak daha düşük ve termometreler bazı dönemlerde geceleri 7-8 dereceyi gösterebiliyor. Bununla birlikte adalarda hemen hemen tüm mevsimlerde oldukça yumuşak ve ılıman bir iklimin etkilerini görmek mümkün.

Amerikan Virjin Adaları, yıl boyunca sıcak ve güneşli iklimi sayesinde ziyaret için yılın neredeyse tüm dönemlerinde cazip bir alternatif. Beyaz kumları ve mavinin neredeyse tüm tonlarını bir arada görebileceğiniz göz kamaştıran denizi ile adalarda deniz ve güneş keyfini sonuna kadar yaşayabilirsiniz.

Üstelik adalar romantik tatil yapmak isteyen balayı çiftleri ve su sporlarının tadını çıkarmak isteyen maceracı ziyaretçiler için de son derece ideal rotalardan biri. Adalarda bulunduğunuz süre içinde sörf yapabilir, mavi dünyanın derinliklerine dalabilir, birbirinden lezzetli balıkları, deniz ürünlerini ve tropikal meyveleri tadabilirsiniz.