100.000 TL 30 Gün Banka Mevduat Faiz Oranları

100.000 TL 30 günde ne kadar getirir?

Sık Sorulan Sorular

  1. Enuygun.com kredi başvurum ne kadar güvenli?
  2. Enuygun.com'dan yapacağım başvurular için ek ücret ödemem gerekiyor mu?
  3. İnternetten kredi başvurusu yapmam neden avantajlı?
  4. Faiz oranı nedir?
  5. Dosya ücreti nedir?
  6. KKDF ve BSMV nedir?
  7. Aylık ödeme miktarına göre hesaplama nedir?

Enuygun.com, sizden kesinlikle gizli bilgilerinizi talep etmez. Verdiğiniz bilgiler, Enuygun.com tarafından ilgili bankalara yönlendirilir, ve bankalar, ön değerlendirmeleri yaptıktan sonra sizinle iletişime geçebilirler. Enuygun.com, verilerinizi bankalar ve kredi kuruluşları dışında üçüncü kişilerle paylaşmayacağını taahhüt eder.

Hayır. Enuygun.com karşılaştırma ve başvuru hizmeti tamamen ücretsizdir. Bankalar ya da kredi kuruluşları, kredinizin onay aşamasında standart ücretlerini talep edeceklerdir. Bu ücretlerin Enuygun.com'un verdiği servisle bir ilgisi yoktur.

Krediler, artık bir çok banka için en önemli gelir kalemlerinden biri haline geldi. Bunun sonucunda bankalar arasındaki rekabet ciddi şekilde arttı. Tabi bu durum, tüketiciler için oldukça olumlu bir sonuç doğurdu. Artık farklı bankaların tekliflerini karşılaştırarak, kendiniz için en uygun seçeneği rahatlıkla bulabilirsiniz. Enuygun.com, size en uygun kredi seçeneğini bulmanıza yardımcı olmak amacıyla tasarlandı.

Faiz, bankadan alınan kredi tutarının geri ödemesine, borçlanmanın karşılığı olarak uygulanan bir ücrettir. Faiz oranı, bu ücretin hesaplanmasında kullanılır. Alınan kredinin faiz oranı ile bileşik faizi hesaplanarak faiz oranı elde edilir. Dolayısıyla alınan kredi miktarı arttıkça faiz artış gösterir.

Dosya ücreti, bankaların kredi kullandırtma aşamasında aldığı kredi açılış ücretidir. Bu ücret sabit bir tutar olabileceği gibi, kredi miktarı üzerinden yüzde olarak da alınabilir. Dosya ücreti (veya masrafı) ayrıca kredi talep ve tahsis ücreti veya mali analiz bedeli olarak da adlandırılabilir.

Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu, kredinin ana parası ve faizi üzerinden hesaplanan ve bankaların müşteriden bir kereliğine tahsil ettiği bir fondur.

Banka Sigorta Muameleleri Vergisi, kredilendirme işlemlerinden doğan ve banka tarafından krediyi kullanan kişiden bir kereliğine tahsil edilen bir vergi türüdür.

Aylık ödeme miktarına göre hesaplama aylık ödeme gücünüze göre size en uygun krediyi bulmanızı sağlayan hesaplama şeklidir. Aylık ödeyebileceğiniz tutarı belirterek, en avantajlı krediyi hangi bankadan alabileceğinizi kolayca görebilirsiniz.

x