2. el araç için taşıt kredisi mi ihtiyaç kredisi mi?

Kontrollü harcamaların hedeflendiği yönetmelikle beraber ihtiyaç kredilerinde maksimum kullanabileceğiniz vade 36 ay, taşıt kredilerinde maksimum vade 48 aydır.

Birçok banka, taşıt kredisi kullandığınızda borç tamamen ödenene kadar aldığınız araca rehin koyabilir fakat ihtiyaç kredilerinde böyle bir durum söz konusu değildir. Bu aşamada en doğru kararı www.enuygun.com üzerinden güncel faiz oranlarını kontrol ederek en avantajlı ihtiyaç kredisi ve ardından en avantajlı taşıt kredisi oranlarını karşılaştırdıktan sonra verebilirsiniz.

2. el araçlarda kredi kullandırımında bankalar alacağınız araç için yaş sınırı koyabiliyor. Eğer alacağınız aracın yaşı banka 2.el araç kredi kullandırma sınırına uygun değilse de ihtiyaç kredisi kullanmayı tercih edebilirsiniz. Ya da vadeyi arttırmak ve bir miktar daha yüksek tutarlı kredi çekebilmek için de Taşıt Kredisi tercih edilebilir.

Hamide Nazli

Hamide Nazli

İstanbul Üniversitesi Banka ve Sigortacılık mezunu. Lise yıllarından beri aktif olarak çalıştığı sigorta sektöründe deneyim kazandıktan sonra Enuygun’a Sigorta Uzmanı olarak katıldı. 2017 yılından beri sigorta kullanıcılarına iyi bir deneyim sunmak için çalışıyor.