Şekerbank yerel özellikleri ve ihtiyaçları dikkate alan, bankası olmayanları bankacılık hizmetiyle tanıştıran, mutlu müşteri odaklı çalışan bir bankadır. Şekerbank'ın kişilere ve ticari işletmelere KOBİ'lere yönelik çok çeşitli ürün ve hizmetleri bulunmaktadır.

TL
TL
TL

Şekerbank Kredileri

BankaKredi AdıFaiz OranıMinimum VadeMaksimum Vade
İhtiyaç Kredisi% 1,843 ay48 ay İncele

Şekerbank Hakkında

Şekerbank, Genç Cumhuriyet'in sanayi ve ticarette yükselme çabalarının bir devamı olarak 1953 yılında şeker pancarı üreticisinin finansal ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Pancar Kooperatifleri Bankası adı altında Eskişehir'de kuruldu. Şeker pancarı üreticilerinin, Pancar Kooperatifleri'ndeki küçük birikimlerinden oluşan sermaye ile yola çıkan banka, 1956 yılında Ankara'ya taşındığında Şekerbank adını aldı; 1993 yılından itibaren özel banka statüsüyle dinamik bir yapıya kavuştu ve atılımlarını büyüttü. 1997 yılında bankanın hisseleri halka arz edildi. Şekerbank, 2004 yılında merkezini İstanbul'a taşıdı.

Şekerbank'ın Türkiye çapında 266 şubesi, 11 bölge müdürlüğü (3 İstanbul, 8 Anadolu) ve 1 yurtdışı temsilciliği bulunuyor. Şubelerinin yüzde 62'si Anadolu'da bulunan bankanın iştirakleri arasında Şeker Yatırım, Şeker Factoring, Şeker Leasing, Şekerbank Kıbrıs Ltd. ve Şeker Finans yer alıyor.

Şekerbank'ın toplam personel sayısı 3.500'e yakındır. Bunun yüzde 54'ü kadın, yüzde 46'sı ise erkektir

x