Emekli Kredisi Hesaplama Aracı

Emekliye Kredi
İhtiyaç Kredisi
TL
Kredi Vadesi
24 ay

Sizin İçin Seçtiklerimiz

 • Sponsor Banka
  Cepteteb İhtiyaç Kredisi
  Detay
  Faiz Oranı
  0,00 %
  Aylık Taksit
  3.333 TL
  Toplam Ödeme
  20.115 TL
 • Sponsor Banka
  Yeni Müşterilere Özel
  Detay
  Faiz Oranı
  3,87 %
  Aylık Taksit
  1.214 TL
  Toplam Ödeme
  43.801 TL
 • Hızlı İhtiyaç Kredisi
  Detay
  Faiz Oranı
  0,00 %
  Aylık Taksit
  1.667 TL
  Toplam Ödeme
  10.060 TL
 • Yeni Müşterilere Özel Masrafsız İhtiyaç Kredisi
  Detay
  Faiz Oranı
  3,25 %
  Aylık Taksit
  1.079 TL
  Toplam Ödeme
  12.954 TL
Web sitemizde anlaşmalı olduğumuz bankaların popüler finans ürünlerini öne çıkarıyoruz; bu durum, bankalarla olan iş birliğimizin bir parçasıdır.

Sizin İçin Onlarca Bankayla Çalışıyoruz.

İhtiyacınız olan kredileri en uygun faiz oranlarıyla sunabilmek için onlarca bankanın kredilerini karşılaştırıyoruz.

logo_garanti-bbva.png
logo_yapikredi.png
is-bankasi-100.png
logo_qnb.png
logo_cepteteb.png
ING 2.png

Bankaların Emekliye Kredileri

Bankaların kredi oranları anlık olarak değişiklik gösterebiliyor. En güncel bilgi için bankalarla iletişime geçebillirsiniz.

14 Nisan 2024 faiz oranları

Emekliye KrediTutarMin. VadeMax. Vade
% 2.655000 TL1 ay36 ay

Emeklilik kredisi nedir?

Bu kredi türü, emekli olmuş kişilere verilen bir kredi türüdür. Emekli kredisi veren bankalar belirledikleri koşullar doğrultusunda nakit ihtiyacı olan emeklilere daha uygun faiz oranları ile nakit kredi sağlarlar.

Emeklilikte kredi yaş sınırı var mı? Kredi veren her banka, her kredi çeşidi için yaş sınırı belirler. Bu noktada bankaların belirlediği yaş sınırı başka bankalara göre değişiklik gösterir. Genellikle bankanın belirlemiş olduğu yaş sınırı, kredi vadesini de kapsar. Bankaların emekli kredisi kullanım sınırı yaşı genellikle 80 yaştır.

Emekliye Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Emekli kredisi başvurularında standart başvuru belgeleri talep edilir. Fakat bazı hallerde talep edilen belgeler değişebilir. Örneğin krediyi çekmek istediğiniz bankanın diğer bankalar veya PTT ile anlaşması varsa, şubeye gitmenize gerek kalmadan kredinizi kolaylıkla kullanabilirsiniz.

• Emekli aylık dökümü • Mevcutsa ek gelir belgesi • Adresi belirten belge (ikametgâh veya başvuru sahibinin adına düzenlenmiş son 3 aya ait fatura) • Taşıt kredisi başvurusu yapılacaksa ruhsat fotokopisi ya da proforma fatura • Konut kredisi başvurusu yapılacaksa alınacak konutun tapu fotokopisi

Popüler Emekliye Kredi Hesaplamaları

Kredi Hesaplamak için Neden Enuygun’u Kullanmalısınız?

Kredi başvurunuzu saniyeler içinde yapın
Kredi başvurunuzu saniyeler içinde yapın
Size en uygun krediyi bulduktan sonra sadece birkaç adımda kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Enuygun’da tüm başvuru işlemlerinizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
Enuygun’a özel faiz oranlarından yararlanın
Enuygun’a özel faiz oranlarından yararlanın
Bankalarla yaptığımız iş birlikleri sayesinde Enuygun kullanıcılarına özel faiz oranları sunuyoruz. Bu faiz oranlarından yararlanın, daha avantajlı tutarlarla kredinize başvurun.
Farklı faiz oranlarını tek bir yerde karşılaştırın
Farklı faiz oranlarını tek bir yerde karşılaştırın
Türkiye’nin önde gelen bankalarının faiz oranlarını karşılaştırmak için tek tek sitelerine girmekle uğraşmayın. İhtiyacınız olan kredi tutarına göre Enuygun’dan size uygun faiz oranını bulun.

Örnek Kredi Maliyet Tablosu

Kredi TutarıKredi VadesiMinimum VadeMaksimum VadeAylık Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık Taksit TutarıToplam Geri Ödeme Tutarı
10.000 TL12 ay3 ay36 ay% 3,5% 421.099 TL13.198 TL
Örnek maliyet tablosundaki veriler bilgilendirme amaçlıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en düşük faizli İhtiyaç kredisini bulmamı nasıl sağlıyor?
Enuygun.com'da sizlere en uygun ihtiyaç kredisi faiz oranlarını sunabilmek için ondan fazla bankanın kredilerini karşılaştırıyoruz. Faiz oranları ve kredi hesaplamalarını en güncel şekilde sizlere sunmak için bankalardan anlık veri alıyoruz. Dilediğiniz tutarı ve kredi tipini girerek istediğiniz vade için kredi hesaplaması yapabilirsiniz.
Enuygun.com üzerinden online ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilir miyim?
İstediğiniz krediye bankaya gitmekle uğraşmadan online olarak kolayca başvurabilirsiniz. Bankaların Enuygun.com'a özel faiz oranları ile daha düşük tutarlı kredilere başvurmanın avantajını yaşayabilirsiniz.
Enuygun’da ihtiyaç kredisi hesapladığımda hangi bankaların sonuçlarını görebilirim?
Enuygun.com üzerinden ihtiyaç kredisi karşılaştırması yaptığınızda; ING, TEB, Akbank, Yapı Kredi, Vakıfbank, Finansbank, Garanti BBVA, QNB Finansbank, Halkbank, Ziraat Bankası, İş Bankası ve Fibabank gibi bankaların faiz oranları ve kampanyalarını görebilirsiniz.
Ne kadar ihtiyaç kredisi çekebilirim?
Enuygun.com üzerinden gerçekleştireceğiniz başvuru ile belgelenebilir aylık gelirinizin %50'sini aşmayacak şekilde çekebileceğiniz maksimum ihtiyaç kredisi tutarını öğrenebilirsiniz. Yasal sınırlamalar gereği, kredi ödemeleriniz belgelenebilir gelirinizin yüzde ellisini geçemez ve yüzde elliyi aşmayan kısmı için kredi kullanabilirsiniz. Hesaplama aracıyla ihtiyaç kredisi miktarınızı hesaplayabilirsiniz. Yasal vade sınırlamalarına göre, 100.000 TL üzerindeki tutarlar için maksimum vade 12 ay, 50.000 - 100.000 TL aralığındaki tutarlar için maksimum vade 24 ay, 50.000 TL ve altındaki tutarlar için ise maksimum vade 36 aya kadar geçerlidir.
Ne kadar taşıt kredisi çekebilirim?
Enuygun.com üzerinden gelirinize göre çekebileceğiniz maksimum taşıt kredisi tutarını öğrenmek için başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuzda belgelenebilir gelirinizin %50'sini geçmeyecek şekilde taksit ödemeleri düzenlenir ve talebiniz seçtiğiniz bankaya iletilir. Banka tarafından yapılan değerlendirme sonucunda ne kadar kredi kullanabileceğinize dair detaylı bilgiler sizinle paylaşılır. Enuygun.com, anlaşmalı bankalara kredi taleplerinizi iletir ancak bankaların kredi değerlendirme ve kullandırma süreçlerine dahil olmaz. Yasal vade sınırlamalarına göre, 400.000 TL üzerindeki tutarlar için maksimum vade 48 ay, 800.000 için maksimum vade 36 ay kadardır.
Bu sayfada sunulan verilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemekte olup, finansal enstrümanlara ait bilgilerin gerçek zamanlı olmayabileceği ve belirli bir gecikmeyle sunulduğu dikkate alınmalıdır.