Türk Telekom, Parlamenter Tarifesi Taahhütsüz

Parlamenter Tarifesi ile ayda 27,97 TL’ye 5GB cepten internet + her yöne 3000 dakika + TT Mobilliler'le 5000 dakika + 1000 SMS!​​​​​

Türk Telekom
 • Tarife Tutarı
  47,00 TL / ay
 • Dakika
  Her Yöne 3.000 DK
 • İnternet
  5 GB
 • SMS
  Her Yöne 1.000 SMS
 • Taahhüt
  Taahhütsüz
 • Hat Türü
  Bireysel / Faturalı
47,00 TL / Ay
 • 12 Ay Taahhüt Karşılığı İndirimli tarife ücreti Sözleşme süresince tarifeye kaydolan Üyeler için bir yıl süre ile geçerli olacak olup bu sürelerin bitimini takip edenyılın Haziran ayında ilgili yılın açıklanmış olan Nisan ayı TÜFE rakamı oranında zamlanacaktır. İndirimli Tarife Ücreti, tarifeye numara taşıma, yeni hat tesisi ve TT Mobil, Taraftar, TTNET ve diğer işbirliği faturalı ve faturasız tarifelerinden geçiş yoluyla kaydolup, 12 fatura dönemi boyunca TT Mobil'in faturalı tarifelerinde kalacaklarına dair taahhütte bulunan Üyeler için 12 fatura dönemi boyunca geçerlidir. Söz konusu indirimli tarife ücreti, ilk 12 ayın sona ermesinden sonra ikinci taahhüt için her yıl Haziran ayında ilgili yılın açıklanmış olan Nisan ayı TÜFE oranında zamlanır ve ikinci kez taahhüt verecek müşteriler bu zam oranının kendileri için de geçerli olduğunu kabul etmiş olurlar. 12 fatura döneminin bitiminden itibaren yeni taahhüt vermemiş müşteriler için taahhütsüz tarife ücreti geçerli olacaktır.
 • Bağlantı hızı kapsama alanına, coğrafi koşullara, şebeke yoğunluğuna, kullanılan cihaza ve bağlanılan siteye göre değişebilir. TT Mobil, internet üzerinden mesajlaşma ve ses iletişimi (IM ve VOIP), internet paylaşımı (Tethering) ve doğrudan dosya paylaşım (P2P) programları vb. hizmetlerinin paket kapsamında sunulan internet faydası ile kullanımlarında ve paket bağlantı hızında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Bir fatura dönemi içerisinde kullanılmayan tarife kapsamında sunulan dakika, SMS ve internet hakları ilgili fatura dönemi sonunda silinecektir.
 • Bir müşteri en fazla 3 kişiye referans olabilir, öncesinde başka bir kamu çalışanının referansı ile herhangi bir kamu tarifesinden yararlanmış müşteriler kurum çalışanı olsalar dahi referansla kayıt oldukları hatları üzerinden diğer müşterilere referans olamazlar.
 • Lansman tarihi itibarıyla tarifelere kaydolacak müşterilerden son 90 gün içerisinde Şirketimizce sunulmakta olan faturalı, faturasız bir tarifeden diğer operatörlere numarasını taşıyıp sonrasında bu tarifeye kaydolan müşteriler için bir kereye mahsus 30,60 TL kayıt ücreti alınacak ve söz konusu ücret müşterilerin ilk faturalarına yansıtılacaktır.
 • Paket kapsamındaki ücretsiz görüşme süreleri 444 ile başlayan ve 1 ile başlayan 3 haneli aramaları ve görüntülü görüşmeleri kapsamaktadır.
 • Parlamenter Tarifesinden TBMM’ye bağlı kurum emeklileri ve çalışanları da kurum kimliklerini veya ilgili kurumların çalışan olduklarına dair kurumlardan alacakları belgeleri ibraz ederek, ilgili kurumların çalışanı olmayan kişiler ise Referans Sistemi aracılığı ile tarifeye kayıtlı müşterilerin referans olması ile tarifeden faydalanabilecektir.
 • Parlementer tarifesine faturalı tarifelerden geçiş yoluyla tarifeye gelip müşteri hizmetleri aracılığıyla taahhüt veren müşteriler için tarifenin aylık ücreti, 12 fatura dönemi boyunca 27,97 TL olacaktır.
 • Tarife kapsamında sunulan her yöne dakikalar, yurt içi olmak şartıyla şebeke içi, ev, iş, diğer operatörler ve TT Mobil ile anlaşmalı sabit telefon hizmeti veren işletmeciler yönlerini kapsamaktadır. Söz konusu ücretsiz dakikalar, KKTC ve yurt dışı kullanımları kapsamamaktadır.
 • Tarife kapsamında sunulan SMS'ler yurt içi her yöne geçerlidir. Tarife kapsamındaki SMS’ler, yurt dışı ve KKTC kullanımlarını, web ve wap üzerinden yapılacak SMS gönderimlerini kapsamamaktadır. Tarife kapsamındaki ücretsiz SMS'ler 444 ile başlayan ve 1 ile başlayan 3 haneli numaralara yapılan gönderimleri kapsamaktadır.
 • Tarife kapsamında sunulan veri kullanım hizmeti sadece WAP APN ve internet APN üzerinden yapılacak kullanımları kapsamaktadır. Tarifeler kapsamında tanımlanan cepten internet kullanım hakları tükendiğinde, tarifenin standart paket aşım ücreti uygulanacaktır.
 • Tarife kapsamındaki kullanım hakları devredilemez ve 3. şahıslara transfer edilemez.
 • Tarifeden Türk Parlamenter Birliği’ne mensup kişiler evrak teslimi ile ya da ilgili birliğe üye olmayan müşteriler tarifeye kayıtlı müşterilerin referansıyla faydalanabilecektir.
 • Tüm fiyatlara KDV-ÖİV dahildir.
 • Türk Parlamenter Birliği’ne mensup kişiler kendi üzerine kayıtlı 7 hat alabilmekte ve 3 kişiye referans olabilmektedir. Referans süreci mevcut işleyişteki gibi olacaktır.

Seçimleriniz

Ücretler
Parlamenter Tarifesi Taahhütsüz Tarifesi
47,00 TL
Toplam Ücreti
47,00 TL

Aşım Ücretleri

Ücretler
Yurtiçi Konuşma Ücreti
0,00 TL/DK
Yurtdışı Konuşma Ücreti
0,00 TL/DK
Operatör İçi Konuşma Ücreti
0,00 TL/DK
Yurtiçi Sms Ücreti
0,00 TL/SMS
Yurtdışı Sms Ücreti
0,00 TL/SMS
Yurtiçi Mms Ücreti
0,00 TL/MMS
Yurtdışı Mms Ücreti
0,00 TL/MMS
İnternet Ücreti
0,00 TL/0 GB

Son Güncelleme: 02-11-2022

Bu tarifeyle ilgili bilgileri Enuygun.com ilgili GSM firmasının sitesinden almakta ve düzenli olarak güncellemektedir. Enuygun.com yetkilileri bu bilgilerin doğru ve güncel olması için azami dikkat göstermektedir. Yine de Enuygun.com, bu sayfadaki bilgilerle ilgili hiçbir sorumluluk kabul etmez. Bu verileri baz alarak tarifeye karar vermek tamamen site kullanıcısının inisiyatifindedir.

x