THY Afrika kıtasındaki iki turistik yere direkt uçuşlarına başlıyor. 12 Aralık'ta Kilimanjaro ve Zanzibar'a haftada 3 gün karşılıklı seferler başlayacak. Tanzanya'nın dünyaca ünlü dağı UNESCO Dünya Doğa Mirası listesine alınan Kilimanjaro, özellikle doğa sporları yapan ve dağcılar için önemli bir yere sahip. 5895 metre yüksekliğiyle Afrika kıtasının en yüksek dağı olan Kilimanjaro sönmüş bir yanardağ.

İçindekiler

Afrika'nın en yüksek dağı

Kilimanjaro aynı zamanda ünlü Victoria gölüne de yakın. Etrafında bir de ulusal bir doğal park bulunuyor. Bu bölgeye safari turları da düzenleniyor. ABD'li ünlü yazar Ernest Hemingway'in 'Kiimanjaro'nun karları' isimli bu dağı anlatan bir romanı bulunuyor. THY seferleri 12 Aralık'ta başlayacak ve 26 Mart'a kadar sürecek. Seferler ilk gün hariç Salı, Perşembe ve Pazar günleri olacak.

klimanjaro

Uçak Bileti

 

Beyaz kumuyla ünlü Zanzibar

THY aynı zamanda dünyanın bir başka turistik bölgesi Zanzibar'a da uçacak. Beyaz kumu, muhteşem denizi, baharat bahçeleriyle dünyanın merak edilen bu turistik bölgesine artık İstanbul'dan direk seferlerle ulaşmak mümkün. Tanzanya'ya bağlı özerk bir cumhuriyet olan Zanzibar'da kafa dinleyip denizin keyfini yaşayıp egzotik bir tatil yapmak mümkün. Yerli halkının büyük çoğunluğunun Müslüman olduğu Zanzibar'da halk turistlere karşı oldukça yardımsever. Zanzibar'da gerek eski şehir merkezi gerekse de beyaz kumlu muhteşem sahillerinde harika fotoğraflar çekebilrsiniz. THY'nin İstanbul'dan direk uçuşları 12 Aralık'ta başlıyor. Ve uçuşlar haftada 3 gün Salı, Perşembe ve Pazar günleri yapılacak.

zanzibar


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1293 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN