Yurt içinde macera dolu bir tatil için ideal 10 yer

nihanbayram

Yurt içinde macera dolu bir tatil için ideal 10 yer Türkiye’nin birçok farklı bölgesinde macera dolu bir tatil isteyenler için çeşitli alternatifler var. Heyecanlı bir hafta sonu kaçamağı, farklı bir yaz tatili geçirmek isteyenler için yurt içi macera noktalarını listeledik.

Kapadokya – Balon Turu

Kapadokya – Balon Turu

150 Euro civarında bir fiyatı olan ve sabahın erken saatlerinde başlayan bu aktivite Kapadokya’yta gidenlerin kesinlikle denemesi gereken aktivitelerden birisi. Güneşin doğuşu, balonun kalkış ve iniş anları ve tabii ki tarihi manzara süper.

Düzce – Rafting

Düzce – Rafting

Melen çayı üzerinde olan rafting alanları özellikle bahar aylarında çok sayıda yerli ve yabancı heyecanseverin adresi oluyor. Üstelik bölgede hem amatörler hem de profesyoneller için farklı alternatifler var.

Fethiye – Yamaç Paraşütü

Fethiye – Yamaç Paraşütü

Fethiye’nin mavi ile yeşilin buluştuğu yer olduğunu söylemek kesinlikle doğru, buna bir de gökyüzünün mavisinin eşlik ettiğini düşünün. Fethiye Babadağ’da bulunan 1.700 metre ile 2.000 metre yükseklikteki atlayış yerlerinden uzmanlar yardımıyla yamaç paraşütü deneyimini yaşayabilirsiniz.

Bodrum – Tüplü Dalış

Bodrum – Tüplü Dalış

Bodrum’u yalnızca gece hayatı ve güzel sahilleriyle biliyorsanız, hazır olun yeni bir şey keşfedeceksiniz. Bodrum, ülke çapında dalış kulüplerinin uğrak noktalarından birisi. Dalış için 20’den fazla nokta var ve deniz 20-300 görüş mesafesi avantajı sunuyor.

Gökova– Uçurtma Sörfü

Gökova– Uçurtma Sörfü

Kitesurf denilen bu sörf çeşidi Muğla, Gökova’da binlerce kişiyi biraraya getiriyor. Yeşil ve mavinin tam ortasında eğlence son hızla devam ediyor.

Çeşme – Sörf

Çeşme – Sörf

Sörf sevenlerin Türkiye’de en çok ziyaret ettiği adreslerin başında Çeşme geliyor. Özellikle Alaçatı sörf kurslarının ve sörfçülerin odak noktası. Hem rüzgar hem de denizin bu spora elverişli olması da bunda en önemli etken.

İstanbul – Mancırık

İstanbul – Mancırık

Mancırıkla savaşların kazanıldığı tarih hikayelerini merak ediyorsanız. Size deneme fırsatı ama mancinix denen bu alette atılan sizsiniz. Güvenliğiniz için ekipmanları giyindikten sonra havada uçuşunuz ve denize serbest dalışınız gerçekleşiyor.

Selçuk – Paraşüt

Selçuk – Paraşüt

Paraşütle atlama denilince ilk akla gelen İzmir, Selçuk’ta çok sayıda paraşüt okulu var. Hatta yaz aylarında turnuvalar da düzenleniyor.

Kaçkar – Helikopter Kayağı

Kaçkar – Helikopter Kayağı

Türkiye’de kayak için helikopter kullanılan bir yer olduğunu biliyor muydunuz? Heliski denilen bu sporun sadece yurt içi değil yurt dışından ziyaretçilerinin de gözde tercihlerinden birisi Rize, Kaçkar dağları.

Döngel Vadisi – Kaya Tırmanışı

Döngel Vadisi – Kaya Tırmanışı

Kahramanmaraş’ta kaya tırmanışı yapıldığını çoğumuz bilmiyoruz fakat tırmanmayı sevenler için süper bir rota. Hem piknik yapılacak alan hem de kamp kurulacak yer var. Üniversite kulüpleri de buraya tırmanış için geliyor.

nihanbayram
Nihan Bayram
521 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Uzman Yazarlar