• Anasayfa
  • Bilgi
  • Yurt dışı çıkış harcını makineden ödeme dönemi başladı

Yurt dışı çıkış harcını makineden ödeme dönemi başladı

tugbahacibayramoglu

Yurt dışı çıkış harcını, İstanbul Havalimanı’na konulan makinelerde sıra beklemeden ödeyebilirsiniz. Yakın zamanda harç makinelerinin, yurt dışına uçuş yapan diğer havalimanlarına da konacağı açıklandı.

İçindekiler

İstanbul Havalimanı’nda 10 tane konuldu

50 TL’ye çıkartılan yurt dışı çıkış harcını, havalimanındaki bürolarda ya da öncesinde banka şubelerinde ödeyebiliyorduk. Özellikle tatil dönemlerinde havalimanlarında yurt dışı çıkış harcı yatırma bölümlerinde kuyruklar olabiliyordu. Özel bir yazılımla yapılan yeni makineler sayesinde bu iş daha da kolaylaştı. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın yaptırdığı bu yeni makineler İstanbul Havalimanı’nda 10 farklı yere yerleştirildi.

Cep telefonuyla da ödenebilecek

Uçak Bileti

Yurt dışı çıkış harçlarını ister nakit, ister kredi kartı isterseniz de temassız ödeme sistemini destekleyen cep telefonlarıyla yapabilirsiniz. Android ya da iOS uyumlu mobil mobil uygulama kullanarak kredi kartıyla da ödenebilecek. Uygulama indirince ödeme yaptığınızın bilgisi direkt pasaporta işlenecek. Önümüzdeki günlerde Sabiha Gökçen Havalimanı’na da konacak yeni makinelerin yurt dışı uçuşlarının yapıldığı diğer havalimanlarına da konması bekleniyor.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1288 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN