Seyahatte uygulayabileceğiniz 5 harika taktik

muratekinay
İçindekiler

İster yurt içinde isterseniz de yurt dışında yola çıkmadan önce yararlanabileceğiniz basit ve etkili taktiklerle seyahatinizi hiç olmadığı kadar rahat ve keyifli hale getirebilirsiniz. Nasıl mı?

1- İki kişi yolculuk yaparken koridor ve cam kenarı koltukları tercih edin

İki kişi birlikte seyahat ederken cam kenarı ve koridor tarafında bulunan koltukları almaya çalışın. Böylece orta koltuk boş kalırsa çok daha geniş ve rahat bir oturma alanına sahip olabilirsiniz. Eğer orta koltuğu biri alırsa, koridor veya cam kenarına geçmesini rica edebilirsiniz. Uçakta koltuk seçimiyle ilgili diğer tavsiyeler de yazımızda.

2- Haritaları çevrimdışı kullanın

Yurt dışına veya internetin yavaş olduğu bir bölgeye gidiyorsanız, Google Maps gibi uygulamaların özelliklerini kullanarak önceden seyahat ettiğiniz yerin haritasını telefonunuza kaydedin. Diğer bir alternatif olarak haritada ilgili bölgelerin ekran görüntüsünü alabilirsiniz.

3- Bavul hazırlama tüyolarından yararlanın

Bavul hazırlamak başta sadece valize eşyaları yerleştirmek gibi görünse de aslında yaratıcılığınızı sonuna kadar kullanabileceğiniz bir alan! Önce yanınıza küçük bir sırt çantası mı yoksa büyük bir bavul mu alacağınıza karar verin ve sonra bu taktikleri kullanarak içini doldurmaya başlayın.

4- İnternet şifresi için Foursquare yorumlarına bakın

Bir mekânın o anda içinde bulunmasanız bile ücretsiz internet bağlantısını kullanmak isterseniz Foursquare yorumlarına bakabilirsiniz.

5- Cep telefonunuzda ve kameranızda kendi fotoğrafınızı bulundurun

Yeni bir cep telefonu veya kamera aldığınızda kendi fotoğrafınızı çekin. Bu sayede telefonunuz veya kameranız bir yerde kaybolursa içindeki fotoğrafları göstererek size ait olduğunu daha kolay kanıtlayabilirsiniz. Seyahat sırasında daha iyi fotoğraflar çekmek isterseniz bu tavsiyelere de bir göz gezdirin.

muratekinay
Murat Ekinay
500 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Uzman Yazarlar